Niğde Adem’den Kudüs İçin Direnişe Çağrı

Niğde Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu (ADEM), ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını protesto etti.

GÜNDEM 12.12.2017, 17:26 12.12.2017, 17:27
Niğde Adem’den Kudüs İçin Direnişe Çağrı
Niğde Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu (ADEM), ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını protesto etti.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Niğde Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu (ADEM) ile Niğde Genç Memur-Sen organizesiyle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi önünde toplanan gençler, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşınması yönündeki açıklamaları protesto etti. ‘Kudüs için direniş, insanlık için diriliş’ konulu basın açıklaması yapan Niğde Genç Memur-Sen Başkanı Sedat ÖZDEMİR; “Küresel dünya sisteminin çatırdamasıyla ortaya çıkan endişe, emperyalistleri gün geçtikçe daha da korkutmakta ve iktidarın sabit kılabilmeleri adına şiddetin boyutunu gün geçtikçe derinleştirmektedir. Ekmeğini şiddet üzerinden kazamama bu şer odaklarının son hamlesi; bütün inançlarca kutsal sayılan, Yüce Allah’ın mesajlarını insanlığa iletmeleri üzerine görevlendirdiği peygamberlerin birçoğunun yaşamış olduğu kısaca “Her şeyin başladığı yer” olarak tanımlayabileceğimiz insanlığın ortak mirası Kudüs’ün ABD tarafından İsrail başkenti kabul edilmesidir.”dedi.

 Yıllardır bütün dünyanın gözleri önünde bir insanlık trajedisinin yaşandığı Filistin işgaline duyarsızlık bu gün, olayı farklı noktalara taşımış ve şiddetin iktidarını sürenlere insanlığın ortak mirasına göz koyabilecek cesareti verdiğini ifade eden Niğde Genç Memur-Sen Başkanı Sedat ÖZDEMİR; şunları dedi: “Her anlamda ortak yaşama kültürünün sembolü haline gelmiş bu kadim ve kutsal şehri tek tipleştirme girişimi bu şehrin kültürel ve tarihi kodlarına aykırı olmakla beraber yaşadığımız coğrafyanın huzur ve istikrarını da tehlikeye atmaktadır. Bu talihsiz karar hiçbir şekilde Kudüs’ün statüsünü tayin etme mahiyetine sahip olmadığı gibi ekmeğini şiddet organizasyonları üzerinden kazanan ülkelerini kabulü ile de hiçbir geçerliliğe sahip değildir.Kudüs, bizim nazarimizde bir mihenktir. Her bir karışı İlahi vahyi insanlığa bildiren peygamberlerin izlerini taşıması hasebiyle Kudüs; insan olma şuuru, selamete erme bilinci ve sulhun mihengidir.Bizce bu gün ortaya çıkan bu hadise Kudüs’ü sadece Filistin sorunun bir parçası olmaktan çıkarmış insanlığın ortak sorunu haline dönüştürmüştür. ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli strateji, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için eğer engellenmezse daha da büyük sorunların kapısını aralayacaktır. Tam da bu yüzden dünyanın bütün iyi insanlarına çağrı da bulunarak “Kudüs İçin İnsanlık İçin Diriliştir” diyoruz.”Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)