banner21

Niğde AFAD Olaylara Müdahalede Türkiye’de ilk sırada

Niğde İl AFAD müdürlüğü 10 kişilik ekibiyle 2016 yılında meydana gelen olaylara müdahalede Türkiye’de birinci sırada yer alırken 2017 yılında ise meydana gelen 163 olaya müdahalede bulundu.

GÜNDEM 06.12.2017, 09:12 06.12.2017, 09:12
Niğde AFAD Olaylara Müdahalede Türkiye’de ilk sırada

Niğde İl AFAD müdürlüğü 10 kişilik ekibiyle 2016 yılında meydana gelen olaylara müdahalede Türkiye’de birinci sırada yer alırken 2017 yılında ise meydana gelen 163 olaya müdahalede bulundu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Niğde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şevki Türk, “ Türkiye 2016 yılı içerisinde meydana gelen olaylara müdahalede Niğde AFAD ekibimiz yaptıkları özverili çalışmaları neticesinde Türkiye’de ilk sırada yer aldı. 2017 yılında ise 163 olaya müdahale ettik ve bunların çoğunluğunu trafik kazasından oluşmaktadır” dedi.

Kar yağışında meydana gelen zorluklardan da bahseden Türk; “ Meteoroloji müdürlüğü ve AFAD olarak vatandaşlarımızı her daim uyarmamıza rağmen bazı olaylar yaşanıyor. Çiftlik Tepeköy yolu ve Altunhisar Çiftlik yolunun kapalı olmasına ve uyarılarımıza rağmen buralarda mahsur kalmalar yaşanıyor. Ayrıca vatandaşlarımız hususi araçları yerlerine kış şartlarında toplu taşıma araçlarını kullanmaları konusunda da uyarılarda bulunmamıza rağmen bazı vatandaşlarımız uyarılarımıza uymayarak yollarda mahsur kalıyorlar. Araçlarının hiçbir bakımı yapılmadan yollara çıkan ve mahsur kalan vatandaşlarımıza aracınızın kaloriferini açın dediğimizde araç sahibi bizlere kaloriferin çalışmadığını söylüyorlar. AFAD ekiplerimiz zor şartlara aldırmadan gece gündüz 24 saat mahsur kalan vatandaşlarımızın hizmetine gidiyorlar. Buradan AFAD ekiplerimize yoğun geçen kış şartlarında ve dondurucu soğuklarda vatandaşın yardımına koşan ekip arkadaşlarımı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Niğde’de 2017 yılında 56 trafik kazası meydana gelirken 31 adet mahsur kalma olayının yaşandığını ifade eden Türk; “ ilimizde 2017 yılında 4 Dağcılık kazası, 15 Kayıp olayı, 3 Boğulma vakası, 1 Bina çökmesi, 3 sel felaketi, 56 Trafik kazası, 8 yangın, 2 maden kazası, 2 kuyuya düşme, 1 iş kazası, 5 KBRN, 15 orman, hazine, mera yangını, 31 mahsur kalma, 9 Hayvan kurtarma, 1 Çatı Uçması, 1 göçük, 2 intihar girişimi, 3 heyelan olmak üzere 163 vakaya müdahale ettiler. Ekiplerimiz 24 saat gece gündüz olaylara müdahale etmek için çalışıyorlar. AFAD ekibi olarak müdahale ettiğimiz olayların ilk sırasını Trafik kazası ikinci sırayı da Mahsur kalma vakaları oluşturuyor. Yoğun kış şartlarında İlimiz özel idaresi karayolları ve 112 acil servisimizle birlikte meydana gelen olaylara en kısa zamanda müdahale etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)