banner21

Niğde Müftüsü İlk Resmi Nikahı Kıydı

Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, müftülere nikâh kıyma yetkisinin yürürlüğe girmesinin ardından ilk kez resmi nikah kıydı.

GÜNDEM 22.02.2018, 09:19 22.02.2018, 09:20
Niğde Müftüsü İlk Resmi Nikahı Kıydı

Niğde  Müftüsü Alaaddin Gürpınar, müftülere nikâh kıyma yetkisinin yürürlüğe girmesinin ardından ilk kez resmi nikah kıydı.

İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, evlilik için müftülüğe müracaat eden Yunus Emre Çakmak ve Neslihan Özdamar  çifti, gerekli evrak incelemesinin ardından nikah için randevu aldı.

Müftülük konferans salonunda çiftin nikahını kıyan il Müftüsü Alaaddin Gürpınar , çifte Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler kitap seti hediye etti.

Nikah töreninde çiftlere önerilerde bulunan Müftü Gürpınar  sürdürebilir bir evliliğin karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüye bağlı olduğunu belirtti.

Gürpınar, "İyi günlerinizde olduğu gibi kötü ve sıkıntılı günlerinizde de sevgi ve saygı çerçevesinde birbirinize destek ve yardımcı olmalısınız. Karı koca olarak birbirinize karşı hak ve sorumluluklarınıza riayet etmelisiniz. Birbirinizi incitecek söz ve kaba davranışlardan sakınmalısınız. Bize her konuda örnek olan sevgili Peygamberimizin Hz. Hatice annemizle olan evliliğini örnek almalıyız." ifadelerini kullanan Gürpınar , onların birbirleri ile olan sevgi, saygı, sadakat, samimiyet, sabır ve muhabbetlerini rehber edinmeleri gerektiğini belirtti.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)