banner21

Niğde Şehit Aileleri Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Niğde şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma derneği 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Dernek Başkanı Ömer Demir, tek liste ile girdiği seçimde güven tazeledi.

GÜNDEM 31.05.2016, 09:04 14.07.2017, 18:40
Niğde Şehit Aileleri Derneği Genel Kurulu Yapıldı

 Niğde şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma derneği 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut Dernek Başkanı Ömer Demir, tek liste ile girdiği seçimde güven tazeledi.

Hüdavent Hatun Sosyal tesislerinde gerçekleşen Genel kurula Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Baro Başkanı Av. Hüseyin Demirbilek, daire müdürleri ve şehit aileleri katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda faaliyet raporu okundu. Genel kurulda konuşma yapan Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma derneği Başkanı Ömer Demir, şehit ailesi olmaktan gurur ve şeref duyduklarının altını çizdi. Başkan Demir konuşmasında şunları söyledi; “Derneğimiz 2000 yılında şehit ailelerimiz tarafından kurulmuştur. Vatan için mücadele ederken şehit düşen kahramanlarımızın aileleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak, sorunlara yardımcı olmak için faaliyet gösterdik. Niğde için çok acılar yaşadık şehitler verdik ama vatan için yaşayıp şehit vereceğiz. Her zaman şehit ailesi olmaktan gurur ve şeref duyuyoruz.” diye konuştu.Genel kurulda bir konuşma da Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan yaptı. Akdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti devletinin de öncesine giderek Türklerin Anadolu’ya ayak bastığından beri bu coğrafyada yaşadığımız zamanda her zamanda bu toprakta yaşamanın bir bedeli var. Anadolu’da yaşamanın bedelini de dün ve bugün terör olarak, sağ-sol olarak Çanakkale savaşı, Haçlı seferlerine kadar devam eden bir süreçte bu toprakta yaşamanın bedelini ödedik. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 563 senedir İstanbul’un fethinin hazmedilmemesi ve bugüne kadar yansıdığını ifade etti. Biz bu bedeli farklı şekilde Türk milleti olarak yaşıyoruz. 1 yıldır terörle mücadele ediyoruz ama ülkenin bölünmez bütünlüğünü sağlamak için terörle mücadele ediyoruz. Bu mücadelede ister istemez şehit veriyoruz ama sonuçta bu ülkenin bölünmemesini istiyorsak bu mücadeleyi vermek zorundayız. Şehitlerimiz milletimize maal olmuş ve onun aileleri de Türk milletinin ailesi olarak görüyoruz. Hem hükümetimizin hem belediyemizin şehit ailelerine her zaman saygı duymak ve çoluk çocuklarına sahip çıkmak bütün yöneticilerin, idarecilerin sahip çıkması gerekiyor. Belediye olarak her zaman yanınızda olduk olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Konuşmalardan sonra faaliyet raporunun okundu ve yemek programına geçildi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)