banner21

Niğde SYDV Ev Sahibi Yapıyor

Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan ev projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ev sahibi yapmaya devam ediyor.

GÜNDEM 22.02.2018, 09:20 22.02.2018, 09:23
Niğde SYDV Ev Sahibi Yapıyor

Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan ev projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ev sahibi yapmaya devam ediyor.

Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abuzer Ceylan, Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, gerçek ihtiyaç sahibi ailelere gıda, kıyafet ve yakacak yardımlarının yanı sıra her yıl olduğu gibi 2017 yılında 21 kişiye 425 bin TL tutarında ev onarımı ve evleri yapılıp teslim edildi. 2018 yılı itibariyle şuana kadar 7 aileye ise ev yapımı ve onarımı çalışmalar devam edilmekte olduğunu ‘ifade etti.

Niğde Valiliğine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), devletin sosyal yardım ve dayanışma anlayışını halk ile buluşturdu. 

Niğde Valiliğine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 3294 sayılı kanun kapsamında 2017 yılında 21 haneye barınma yardımında bulunduğunu belirten Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abuzer Ceylan; “2018 yılı içerisinde Vakfımıza müracaat eden 7 ailenin ev yapımı ve onarımı çalışmalar devam edilmektedir” dedi.

Ceylan; “Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakfına barınma yardımı için Başvuran vatandaşlarda ilk aranan özellik 3294 sayılı kanun kapsamında olmasıdır. Daha sonra yeniden yapım ya da onarımda tapunun başvuran vatandaşın adına olması ve hisseli olmaması şartı aranmaktadır.” şeklinde konuştu.

 Devletin her zaman yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduğunu vurgulayan Ceylan, yardıma muhtaç bütün kesimlerin daha huzurlu ve mutlu olması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)