banner21

Niğde’de 22 Genç Kudüs’e Gönderildi

TÜGVA genel merkezinin organize ettiği Kudüs ziyareti kapsamında yapılan kuru çekimlerinde çıkan 22 kişi Niğde Öğretmenevinde düzenlenen törenle dualar eşliğinde Kudüs’e gönderildi.

GÜNDEM 15.02.2018, 09:33 15.02.2018, 09:34
Niğde’de 22 Genç Kudüs’e Gönderildi

TÜGVA genel merkezinin organize ettiği Kudüs ziyareti kapsamında yapılan kuru çekimlerinde çıkan 22 kişi Niğde Öğretmenevinde düzenlenen törenle dualar eşliğinde Kudüs’e gönderildi.

Öğretmenler evinde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan TÜGVA Niğde şube başkanı Burak Yaşar, “biz var olduğumuz sürece Kudüs düşmeyecektir. Kudüs kafilemizin hayırla gidip gelmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum dedi.

Yaşar, “ TÜGVA Niğde öncülüğünde Kudüs kafilemizi uğurlamak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Yaklaşık 2 ay önce İstanbul milletvekilimiz Metin Külünk’ün katılımı ile gerçekleştirmiş olduğumuz Kudüs davamız adlı konferans sonrası yapacağımız çekilişle bir kardeşimizi Kudüs’e göndermeyi niyet edinmiştik. Kıymetli büyüklerimizin desteği ile ve çalışmalarımız sonrasında bu sayı bir iken 22 oldu. Bu 22 kardeşimizi TÜGVA genel merkezimizin tüm Türkiye’de başlatmış olduğu ve 300 TÜGVA’lı kardeşimizin katıldığı Kudüs ziyareti organizasyonuna dahil ettik. Nüfus yoğunluğu baz alındığında Niğde’mizden böylesine yüksek bir sayı ile katılım olması bizleri memnun etmiş ve onurlandırmıştır. Kudüs bizler için niye önemlidir. Çünkü Kudüs bir din, iman ve kuran meselesidir. Kudüs ümmetin haremidir. Kudüs’ü korumak ise hepimizin görevidir. Çünkü Kudüs düşerse İstanbul düşer, İstanbul düşerse Mekke ve Medine düşer. Lakin biz var olduğumuz sürece Allah’ın izni ile Kudüs düşmeyecek. Bugün olduğu gibi biz seferberliğe devam edersek Kudüs’te inşallah yeniden fetih gerçekleşecek. Bu duygu ve düşüncelerle böylesine anlamlı ve hayırlı bir çalışmaya destek olan Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Sayın Milletvekilimiz Metin Külünk’e ve Sayın Niğde milletvekillerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

 Niğde öğretmenevinde düzenlenen uğurlama programının ardından TÜGVA’lı gençler dualarla Kudüs’e uğurlandı.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)