banner21

Niğde’mizin Geleceği İçin Kurumlar arası Güçlü İşbirliği

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün ve cemiyet yöneticileri, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı ve Niğde Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Doç. Dr. Hakan Demir’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

GÜNDEM 08.01.2018, 09:20 08.01.2018, 09:20
Niğde’mizin Geleceği İçin Kurumlar arası Güçlü İşbirliği

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün ve cemiyet yöneticileri, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı ve Niğde Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Doç. Dr. Hakan Demir’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

 

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün, Niğde’nin geleceği için kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversite, siyasi partiler, STK’lar, sendikalar ve medya işbirliğini en üst düzeye çıkarılarak Niğde’nin geleceği için el ele verilmesi gerektiğini söyledi.

 

SORUNLAR İÇİN GÜÇBİRLİĞİ ŞART

 

Niğde’nin ve tüm ilçelerinin meselelerini çok iyi belirleyip tek bir yumruk olarak çözümü için güç birliği yapılması gerektiğini vurgulayan Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, “Küçük projeler günü kurtarma planlarını bir kenara bırakıp Niğde’nin, Bor’un ve tüm ilçelerin ekonomik ve sosyal sorunlarını ve öncelikleri belirlenmeli, Niğde’nin yıllar sonrasını düşünecek adımlar içen lobi, proje ve planlar yapılmalı” şeklinde konuştu.

 

KEMERHİSAR ve BAHÇELİ BİRLEŞME KARARI ALDI

 

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Kemerhisar ve Bahçeli Belediye meclislerinin iki beldenin birleşmesi için karar aldığını belirterek, “Bu iki beldeye bağlı köylerle birlikte bu birleşme gerçekleştiğinde Bor ve Çiftlikten sonra en fazla nüfusa sahip olacak bir ilçe yapısı ortaya çıkıyor. Kemerhisar ve Bahçeli’nin büyümesi birleşmesi hatta ilçe olması hem Bor’un hem de Niğde’nin lehine olur. Burada nüfus ve ekonomi ne kadar güçlenirse Niğde’nin Büyükşehir olmasının temelleri de daha sağlam atılmış olur. Kemerhisar, tarihi ve turistik yönden güçlü bir mirasa sahip bir kent. Bu yüzden iki beldenin birleşmesi ve ilçe olmasını çok önemsiyor ve bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

ÖĞRENCİ SAYISININ ARTIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Bor Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Demir, Bor Meslek Yüksekokulunun öğrenci sayısının artırılması ve sorunlarının çözülmesi için planlamalar yaptıklarını belirterek, “Sayın rektörümüz her konuda tam destek veriyor, ilçe yöneticilerimizle görüşmelerimiz ve ziyaretlerimiz devam ediyor. Onlardan yakın ilgi ve destek görüyoruz. Ama yüksekokullarımızın ve yurtlarımızın fiziki kapasitesi geniş, bu imkânları en azami şekilde kullanacak planları ancak belirli sorunların giderilmesiyle başarabiliriz” dedi.

 

NİĞDE’MİZE KATKI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

 

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Düzgün ziyaretlerde yaptığı açıklamasında, “07 Mart 1989 yılında kurulan Niğde Gazeteciler Cemiyeti Niğde’nin kalkınmada öncelikli il düzeyine getirilmesi, Niğde Üniversitesi’nin kurulması için 50 bin imza toplaması, Niğde’de olmayan kamu kurumlarının ilimize getirilmesi, Patates Araştırma Enstitüsü’nün kurulması, Niğde Havaalanı İmza Kampanyası başta olmak üzere birçok alanda kentin gelişimine Niğde’nin tanıtımına katkı sağlamıştır” dedi.

 

Niğde Gazeteciler Cemiyeti'nin İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu dolayısıyla; bağlı 7 Bölge Gazeteciler Federasyonu ve 77 İl Gazeteciler Cemiyeti’nin bir araya geldiği Türkiye’nin en fazla üye ve kapsamlı örgütlenmeye sahip Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurucusu olduğunu ifade eden NGC Başkanı Düzgün, “Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ilimizin gerek sosyal, kültürel, gerekse ekonomik anlamda ilerlemesi noktasında çalışmalarına devam edeceğine vurgu yapan Başkan Düzgün, " Niğde Gazeteciler Cemiyeti bugüne kadar ilimizin gelişmesi noktasında çok önemli hizmetlere imza atmıştır. Bugünden sonra da aynı kararlılıkla Cemiyetimizin tüm kurulları ve üyeleriyle birlikte Niğde'nin kalkınması için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)