banner21

Okuma Yazma Seferberliği Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı 'Okuma Yazma Seferberliği' ilçemizde gerçekleştirilmeye başladı.

GÜNDEM 12.03.2018, 09:18 14.09.2018, 01:55
Okuma Yazma Seferberliği Başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı 'Okuma Yazma Seferberliği' ilçemizde gerçekleştirilmeye başladı. 

Haber: Muharrem Temel 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı 'Okuma Yazma Seferberliği' tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de başlatıldı. 
Okuma Yazma Seferberliğine, Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Özüdoğru, Bor Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sırasöğütler mahallesi muhtarı Ayhan Düzgün, Bor Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ethem Erdoğan katıldı.
Geçtiğimiz hafta Onur Ekemen Ortaokulunda açılan seferberliğe vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. 
Onur Ekemen Ortaokulundaki kursiyerleri ziyaret eden Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, bütün kursiyerlerle tek tek ilgilendi. Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Dağ, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı Okuma yazma seferberliğine ilçemizden yoğun katılım mevcut. Kursiyerlerimize eğitimler öğrencilerin ders saati dışında kalan zamanlarda verilecek. Verilen bu eğitimler sayesinde ilçemizde okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşımız kalmayacak." dedi.
Konu hakkında açıklama yapan Bor Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sırasöğütler mahallesi muhtarı Ayhan Düzgün ise, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a bu anlamlı kampanya için çok teşekkür ediyoruz. İlçemizde ve mahallemizde bulunan okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız için bu kampanya büyük bir öneme sahip. Bu kampanya sayesinde başta ilçemizde olmak üzere ülkemiz genelinde okuma yazma oranı artacak. Dolayısıyla da ülkemizin eğitim seviyesi daha üst seviyelere çıkacak." diye konuştu. 
Ayrıca, Bor Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Düzgün 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısla kursiyelere defter ve kalem hediye etti. 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)