banner21

Pasta Yarışmasında Niğde'ye Madalya Geldi

Türkiye’nin en büyük pasta yarışmalarından biri olan ve Ankara’da düzenlenen Master Of Cake Başkent yarışmasında Nihal Ulusoy Niğde’yi temsil ederek Altın madalya kazandı.

GÜNDEM 02.10.2017, 17:20 02.10.2017, 17:23
Pasta Yarışmasında Niğde'ye Madalya Geldi

Türkiye’nin en büyük pasta yarışmalarından biri olan ve Ankara’da düzenlenen Master Of Cake  Başkent yarışmasında Nihal Ulusoy Niğde’yi temsil ederek Altın madalya kazandı.
Yarışmaya Türkiye ve yurt dışından yerli ve yabancı olmak üzere yüzlerce pasta ustası katıldı. Yarışmaya Niğde’den katılan Nihal Ulusoy bronz madalya, gümüş madalya ve son yarışma da ise 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

4 yıldır butik pasta yaptığını ifade eden Nihal Ulusoy, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Gerçekten çok büyük bir organizasyon. Yurt için ve yurt dışından yüzlerce pasta ustası ile bir arada olmak ve onlarla yarışmak çük güzel bir duyguydu. Özellikle 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya almak son derece gurur verici. Maalesef Niğde’de butik pastacılık henüz tam olarak bilinmiyor. Bu konuda görev biraz da bizlere düşüyor. Bundan sonraki süreçte Niğde’ye daha fazla altın madalyalar kazandıracak insanları yetiştirmek ve butik pastacılığın gelişmesi için eğitimlere başlamayı düşünüyorum.”

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)