banner21

PTT’den Bir damla Kan Bir Candır Kampanyasına Destek

Niğde PTT Müdürlüğü tarafından kan bağış kampanyasına destek.

GÜNDEM 31.03.2018, 17:59 31.03.2018, 18:00
PTT’den Bir damla Kan Bir Candır Kampanyasına Destek

Niğde PTT Müdürlüğü tarafından kan bağış kampanyasına destek.

Niğde PTT Başmüdürü Bedri Evran; “Şirketimizin müşterilerine en iyi şekilde hizmet sunmasının yanı sıra sosyal sorumluluğunu yerine getirmek suretiyle ülkemizdeki kan ihtiyacını karşılamaya bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla tüm personelimizi kan bağışı yapmaya teşvik etmek ve bunu alışkanlık haline getirmelerini sağlamak için PTT Aş. İle Türk Kızılay Genel müdürlüğü arasında 1 yıl süreli 3’er ay aralıklarla Başmüdürlüklerimiz ve merkezimizde kan bağış kampanyasına düzenlemek için protokol imzalandı. Bizde PTT Niğde müdürlüğü olarak 1. Etap kan bağışı kampanyamıza destek olmak için bugün kan vermeye geldik. Kaynağı sadece insan olan kanın bir nebzede olsa ülkemize fayda sağlamak, muhtaç olan insanlarımızın hayatını kurtarmak adına bir damla kan bir candır düşüncesiyle başlattığımız Niğde PTT Başmüdürlüğümüz adına düzenlenen Kan bağışı kampanyamıza tüm çalışanlarımız ve halkımızın katılımlarını canı gönülden talep ediyoruz” dedi.

Kan, kan bileşenleri ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunamamıştır. Kan, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olamayan bir tedavi aracıdır. PTT bu itibarla, yıllardır yurdun her köşesinde ve halkın her kesimine aynı oranda kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü ile Kızılay Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ülke genelinde her yıl 4 defa olmak üzere PTT Kan Bağışı Kampanyası başlatılmıştır" dedi.
PTT tarafından başlatılan kan bağış kampanyası kapsamında PTT çalışanları Ömer Halisdemir Meydanında Kızılay tarafından kurulan merkezlerde kan bağışı yapıyor.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)