Ramazanda Oruca Bağlı Kazalarda Artış Oluyor

Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan, Ramazana ayın girilmesi sebebiyle, oruç tutan vatandaşların trafikte daha sakin olmaları gerektiğini bildirerek, “Oruç tutan sürücüler açlığın beraberinde getirdiği kan şekerleri düşmesi sebebiyle daha gergin oluyorlar. Ramazan ayının bir hoşgörü ayı olduğu unutulmamalıdır. Böyle dönemlerde özellikle trafikte daha sakin ve anlayışlı olunmalıdır. Uzun yolculuklarda ise sık sık mola verilmeli” dedi.

GÜNDEM 30.05.2018, 16:41 30.05.2018, 16:42
Ramazanda Oruca Bağlı Kazalarda Artış Oluyor

Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan, Ramazana ayın girilmesi sebebiyle, oruç tutan vatandaşların trafikte daha sakin olmaları gerektiğini bildirerek, “Oruç tutan sürücüler açlığın beraberinde getirdiği kan şekerleri düşmesi sebebiyle daha gergin oluyorlar. Ramazan ayının bir hoşgörü ayı olduğu unutulmamalıdır. Böyle dönemlerde özellikle trafikte daha sakin ve anlayışlı olunmalıdır. Uzun yolculuklarda ise sık sık mola verilmeli” dedi.

Ramazan  ayında yaşanan trafik kazalarına ilişkin uyarılarda bulunan Kızıltan, Ramazan ayında ise açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerde yavaşlama ve dikkat dağılması söz konusu. Bu nedenler de trafikte kaza yapma olasılığını artırıyor. Şoförler her zamankinden fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalıdır. Aksi halde beklenmedik can yakan kazaların olması, tatsız olayların yaşanılması kaçınılmazdır” diye konuştu.

Kızıltan, Ramazan ayının bir hoşgörü ve sabır ayı olduğunu hatırlatarak, “Bu mübarek ayda sürücülerimiz birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmalı. Metroloji verilerine göre ramazan ayının ilk 1-2 haftası yağışlı, son 2 haftasının ise sıcak geçmesi bekleniyor. Mecbur kalmadıkça yağışlı ve sıcak havalarda trafiğe çıkılmamalı ve trafik kurallarına harfiyen uyulmalıdır” diyerek sürücüleri uyardı.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)