Şehidimiz Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Pençe-kilit harekât bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu,Niğde Merkez İlçe Değirmenli Beldesi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

GÜNDEM 14.09.2022, 13:40
Şehidimiz Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Pençe-kilit harekât bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu, Niğde Merkez İlçe Değirmenli Beldesi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Düzenlenen cenaze törenine, Niğde Valisi Mustafa Koç, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, K.K Loj. K.lığı. Loj. Ynt. Bşk. Tuğgeneral Veli Doğan, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, şehidimizin ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu’nun özgeçmişinin okunmasının ardından ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası, Şehidimizin Türk bayrağına sarılı naaşı, kortej eşliğinde toprağa verilmek üzere belde kabristanına götürüldü.

Defin töreninin ardından Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu aziz şehidimizin naaşına sarılı olan al bayrağımızı ve şehidimizin fotoğrafını Şehidimizin babası Mustafa Borlu’ya teslim etti.

Cenaze töreni sonrası Vali Mustafa Koç ve beraberindeki protokol üyeleri, şehidimizin ailesine ve yakınlarına taziyelerini ileterek, sabırlar diledi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)