banner21

Türkiye Kick boks Federasyonu Başkanından Vali Şimşek’e ziyaret

Niğde’de ilk defa düzenlenecek olan Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kick Boks şampiyonası öncesi Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve beraberindeki heyet Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret ederek düzenlenecek olan Türkiye Kick Boks şampiyonluğu hakkında bilgi verdi.

GÜNDEM 21.07.2017, 11:18 21.07.2017, 11:20
Türkiye Kick boks Federasyonu Başkanından Vali Şimşek’e ziyaret

 Niğde’de ilk defa düzenlenecek olan Ömer Halisdemir Türkiye Büyükler, Gençler ve Yıldızlar Kick Boks şampiyonası öncesi Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve beraberindeki heyet Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret ederek düzenlenecek olan Türkiye Kick Boks şampiyonluğu hakkında bilgi verdi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Türkiye Kick Boks Federasyonunun ilimizde şehidimiz Ömer Halisdemir ismiyle düzenlenecek. İlimizde Şehidimiz Ömer Halisdemir ismiyle düzenlenecek olan turnuva geniş kapsamlı ve 3 Bin 500 kişinin katılacağı büyük bir turnuva. Böyle bir büyük organizasyonun düzenlenmiş olması çok sevindirici.  Böyle geniş kapsamlı ve büyük bir organizasyonun ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen başta Kick Boks Federasyon başkanına ve bakanlık yetkililerimize teşekkür ederim. Böyle büyük bir organizasyon ilimizin tanıtımı anlamında ve ilimize ekonomik bir katkı sunması anlamında çok faydalı ve önemli bir turnuva. İlimizde bu bir ilk olur ve bu tür organizasyonların devamı gelir” dedi.
Ziyarette konuşan Türkiye Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı; “ Niğde ilinde düzenleyeceğimiz şampiyona çok büyük bir şampiyona. Bu şampiyonluğa 3 bin 500 kişi katılacak ve 60 ilin üzerinde bir sporcu katılacak. Biz bu şampiyonluğu burada yapmak istedik. Burada düzenleyeceğimiz şampiyona kahraman şehidimizin ismini taşıdığı için bizler için çok anlamlı bir şampiyona. Bu şampiyonada bilindiği üzere gerek gençlerde ve büyüklerde dereceye giren sporcular Dünya ve Avrupa’da şampiyonluğa katılacaklar. Milli takımlarının belirleneceği ve Türkiye’nin en büyük şampiyonlukların bir tanesi de Niğde’de Ömer Halisdemir Türkiye Şampiyonluğu olacak. Niğde ilini biz Kick Boks Federasyonluğu olarak pilot il olarak seçmiştik. Bu şampiyonluğa katılacak olan 3 bin 500 sporcumuz hem Niğde’yi tanıyacak e dünyanın her tarafında olan spor turizmi Türkiye’de gelişti. 15 Temmuz’u 15 Temmuz şehitlerimizi, gazilerimizi ve şehidimiz Ömer Halisdemir’i unutmadığımızı göstermek için böyle bir şampiyonluğu yaptık” diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)