ÜNİVERSİTEDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin gönüllü personellerinin katkılarıyla hazırlanan yardım tırlarını deprem bölgesine ulaştırarak depremzelere destek olmaya gayret ediyor.

GÜNDEM 09.02.2023, 22:13
ÜNİVERSİTEDEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin gönüllü personellerinin katkılarıyla hazırlanan yardım tırlarını deprem bölgesine ulaştırarak depremzelere destek olmaya gayret ediyor. Bu bağlamda gerçekleştirilen yardım kampanyası ile gıda, giyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım tırları oluşturuldu ve deprem bölgesinde yer alan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne intikali sağlandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde oluşturulan yardım toplama alanına gelerek yardım tırlarına destek veren tüm hayırsever personel ve vatandaşlarımıza içten teşekkürlerini sunarak bu yardım çalışmalarının aralıksız olarak süreceğini ve ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirtti. Rektörümüz açıklamalarının devamında “Yardım toplama alanımıza tüm personelimiz ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Birlikte çok güçlü bir ülkeyiz. Umarım ki bu birliktelik sayesinde bu zorluklar da aşılacak ve yaralar hızla sarılacaktır. Tekrar tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Rektör Uslu ayrıca Üniversitemizde, deprem meydana geldiği andan itibaren Merkez Yerleşkemiz ve diğer kampüslerimizdeki tüm güvenli alanlar “Toplanma Alanı” olarak kullanılma açıldı ve bu güvenli toplanma alanlarında araç parkları da sorunsuz bi şekilde yapılabiliyor.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)