VALİ MUSTAFA KOÇ  NİĞDE'NİN ONUR GÜNÜNÜ KUTLADI

Niğde Valisi Mustafa Koç Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 89. Yıl Dönümüyle bir kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 02.02.2023, 11:59
VALİ MUSTAFA KOÇ  NİĞDE'NİN ONUR GÜNÜNÜ KUTLADI


    Niğde Valisi Mustafa Koç Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 89. Yıl Dönümüyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Mustafa Koç mesajında şu ifadelere yer verdi. 
    "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün İlimize teşriflerinin 89. Yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
    Tarihinde hiç işgal edilememiş olan ilimiz, milli mücadele döneminde Ülkemizin düşman işgalinden kurtulması için Ulukışla – Pozantı güzergahında Fransızlara karşı etkin bir mücadele vererek, geçit vermemiş, kahraman askerlerimize erzak ve lojistik desteği sağlayan, Niğde tümeni ve Niğdeliler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün övgüsüne mazhar olmuş canları pahasına verdikleri mücadeleyle Niğde Anadolu’nun işgal edilemeyen sayılı şehirleri arasında yer almıştır.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Milli zaferin kazanılmasında en büyük dayanaklarımızdan birisiydi Niğdeliler, Niğdelileri her zaman sevmişimdir “diyerek övgüyle bahsettiği İlimiz için 5 Şubat 1934 günü, her zaman bir onur günü olmuştur.
    Bugün bizlere düşen en önemli görev, atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı geçmişte olduğu gibi bugün de muhafaza ve müdafaa ederek, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün açtığı yolda gösterdiği hedeflerde ilerleyerek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve aziz milletimize hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmaktır.
    Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm Niğdelilere selam ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)