banner21

Vali Şimşek’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yazılı mesaj yayınlayarak tüm çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günün kutladı.

GÜNDEM 10.01.2018, 09:53 10.01.2018, 09:53
Vali Şimşek’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek  10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yazılı mesaj yayınlayarak tüm çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günün kutladı.

Vali Şimşek, “Basın mensuplarının ekonomik ve sosyal haklarını düzenleyen 212 sayılı Kanunun 1961 yılında yürürlüğe girmesiyle “Çalışan Gazeteciler Günü “ olarak kabul edilen bu özel günün 57.yıldönümünü kutlamaktayız. Tarafsız, güvenilir, ilkeli ve basın ahlak kuralarına uyan, ülke menfaatleri doğrultusunda çalışarak halkın haber alma haklarını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarma adına gece gündüz demeden her ortamda aktif olarak çalışan Gazetecilerimiz, bireylerin kişilik haklarına saygı çerçevesinde, objektif ve evrensel normlara uygun yayın yaparak, kamuoyunu aydınlatmakta, halkın haber alma hakkını sağlayan önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından birini teşkil etmektedir. Bu duygularla, milletimizin ortak sesi ve kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm Basın Mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)