banner21

Vali Şimşek’ten Ulukışla ilçesine ziyaret

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İlimiz Ulukışla İlçesine bağlı kaplıca ve sağlık turizmi açısından büyük bir potansiyeli sahip Çiftehan Köyünde incelemelerde bulundu.

GÜNDEM 10.07.2017, 12:55 10.07.2017, 12:58
Vali Şimşek’ten Ulukışla ilçesine ziyaret

 Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İlimiz Ulukışla İlçesine bağlı kaplıca ve sağlık turizmi açısından büyük bir potansiyeli sahip Çiftehan Köyünde incelemelerde bulundu.

Vali Yılmaz Şimşek, Çiftehan köyünde bulunan Termal tesisleri ziyaret ederek tek tek gezmek suretiyle incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi ile özel sektör yatırım çalışmalarını yerinde gören Vali Şimşek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol ve diğer yetkililerden bilgi aldı.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Çiftehan Termal Tesislerini ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Demirsoy ile Demirsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Demirsoy tarafından karşılandı.
Çiftehan Termal tesislerini gezmek suretiyle incelemelerde bulunan Vali Şimşek, daha sonra Çiftehan köyünde sürdürülen yatırım çalışmalarını yerinde gördü.
Vali Şimşek, Çiftehan’ı kaplıca turizmi açısından bir merkez haline getireceklerini belirterek, bu bölgeyi dünyada adını duyurup yerli ve yabancı turistleri buraya çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Vali Şimşek, Çiftehan köyünü ziyaretinde yaptığı konuşmada; “Geçtiğimiz hafta Cuma günü Niğde Valilik görevime başladım. Bir taraftan misafirlerimizin hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederken bir taraftan İlimizi tanımaya çalışıyoruz” dedi.
“Bu kapsamda da bugün Ulukışla Çiftehan’dayız” diyen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Çiftehan kaplıca ve sağlık turizmi açısından çok büyük bir potansiyeli olan bir köyümüz. Özel İdarenin yatırımları var. Şu an da iki tane otelimizi kiraya vermiş durumdayız” diye konuştu.
Bunlardan bir tanesinin Hastane niteliğinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olabilecek 150 yatak kapasiteli bir otel olduğuna işaret eden Vali Yılmaz Şimşek, şu anda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olabilecek tesisin toplamda değerlendirildiği zaman Bin yatak kapasiteli hale gelineceğine vurgu yaptı.
Ancak devam eden yatırımlarla birlikte 2 yıl içerisinde kapasiteyi 5 Bine çıkartmayı hedeflediklerine değinen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “Çünkü devam eden yatırımlarımız var. 2 Tane otel yapılıyor. Ayrıca Özel İdare tarafından da planlanan yatırımlar var” dedi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, konuşmasında daha sonra; “İnşallah yöremizi Kaplıca Turizmi açısından bir Merkez haline getirip bütün dünyaya adını duyurmak suretiyle yerli ve yabancı turistleri Çiftehan’daki Termal Tesislere çekmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Çiftehan köyündeki Termal Tesislerde yaptığı incelemeler sırasında İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol’dan bilgi alan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, bölgede bulunan Otel sahiplerini de ziyaret etti.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in Çiftehan köyünü ziyaretlerine Ulukışla İlçe Kaymakamı Ferhat Atar, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol, İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, Çiftehan Termal Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Demirsoy, Demirsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Demirsoy eşlik ettiler.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)