VALİ YILMAZ ŞİMŞEK NİĞDE'YE VEDA ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği’ne atanan Vali Dr. Yılmaz Şimşek Niğde’ye veda etti.

GÜNDEM 19.05.2022, 15:06 19.05.2022, 15:17
VALİ YILMAZ ŞİMŞEK NİĞDE'YE VEDA ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliği’ne atanan Vali Dr. Yılmaz Şimşek Niğde’ye veda etti.
Valilik bahçesinde düzenlenen törende Vali Dr. Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek ile vedalaşmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. Vali Yılmaz Şimşek, düzenlenen törende kurum müdürleri, idareciler, STK’lar, muhtarlar, gazeteciler ve vatandaşlar ile tek tek vedalaşarak helallik istedi. Duygusal anların yaşandığı vedalaşma programında Vali Şimşek "Hakkınızı helal edin Allaha ısmarladık. Sivas'ta da bir eviniz var. Tüm Niğdelileri Sivas'a da bekliyoruz. Her zaman görüşmek buluşmak dileğiyle. Niğde'ye elveda diyorum. Allah'a ısmarladık, sağ olun." dedi.

Vali Şimşek yazılı olarak yayımladığı veda mesajında ise şu ifadelere yer verdi: "Saygıdeğer Niğdeli Hemşerilerim, Değerli Mesai Arkadaşlarım.13 Haziran 2017 tarihinde büyük bir heyecan ve mutlulukla başladığım Niğde Valiliği görevimden Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensip ve takdirlerine bağlı olarak 2022/209 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sivas Valisi olarak atandığımdan 18.05.2022 tarihinde çok sevdiğim Niğde'den ayrılıyorum.

Anadolu'nun parlayan yıldızı, medeniyetlerin yaşatıldığı aydınlar kenti Niğde'de görev yapmış olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Niğde benim yaşamımda çok özel bir şehir. Bu kadim şehir ile aramda çok güçlü bir bağ olduğuna yürekten inanıyorum. Mesleğe kaymakam adayı olarak 1994 yılında bu şirin şehirde başladım ve 23 yıl sonra da Niğde'ye vali olarak atandım. Ben, eşim ve çocuklarım gecen 5 yıllık süre içerisinde Niğde'yi ve Niğdeli hemşerilerimizi çok sevdik, kalıcı dostluklar edindik ve güzel şeylere tanıklık ettik. Onlar da bize karşı gönüllerini ve kapılarını açtılar, kendimi Niğde’nin bir evladı gibi görmemi sağladılar.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışı ile 2023 hedefleri doğrulusunda milletvekillerimiz, belediyemiz, üniversitemiz, bürokratlar, akademisyenler, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde ortak aklın öncülüğünde yapılabilir ve uygulanabilir projeleri hayata geçirerek Niğde'yi tüm alanlarda hak ettiği seviyeye taşımaya çalıştık. Görev yaptığım süre içerisinde önceliğim Niğde'ye ve hemşerilerime faydalı hizmetler sunulmasına katkı sağlamak, görev sürem bittiğinde de taşında, toprağında ve özellikle de hemşerilerimin yüreğinde "hoş bir seda" bırakmak olmuştur.

Yürüttüğümüz tüm çalışmalar da ve projeler de "ortak akıl", "yönetişim kültürü" ve "uzmanlaşma" yı öncelememizin yanında devlet-millet kucaklaşmasına da önem verdik. Görev sürem boyunca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şefkatli elini hemşerilerime hissettirmek için Niğde'nin her köşesini ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşmaya çalıştım. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek olan yatırım ve hizmetlerin hızlı ve verimli bir biçimde vatandaşlarımızla buluşmasını sağlamak için büyük çaba gösterdim.

Yatırımcıların yoğun talep gösterdiği ve hızlı bir gelişme trendi yakalayan Niğde Sanayi'nin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla 3. Organize Sanayi Bölgesi ile Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluşunu gerçekleştirdik. Kapadokya Bölgesi'nin güney kapısı olan Niğde için sanayi ve tarımın yanında turizmin de çok önemli olduğuna inandığım için Niğde'yi markalaştırarak bilinirliğinin artırıp, merak edilen bir doğa, kültür ve tarih destinasyonu olması için çalışmalar yaptık.

Bu amaç doğrultusunda Niğde'nin geleceği olarak gördüğüm, büyük bir özveri ve titizlikle hazırlanan "Marka Kent Niğde" projesini uygulamaya koyduk. Niğde İl Özel İdaresi tarafından yapımı gerçekleştirilen Ketençimeni Kış Sporları Merkezini, Yeşilburç Eko Köy Projesini, Belediyemizin üzerinde yoğun olarak çalıştığı ve uygulamaya geçirdiği Kale Koruma ve Yenileme Projesi'ni, Niğde Kent Müzesi çalışmaları ile düzenlenmeye başlanan temalı festivalleri söz konusu projenin çıktıları olarak görüyorum.

Bana Niğde'ye hizmet etmeyi nasip eden yüce Allah'a şükrediyor, bu imkânı sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerine, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu ‘ya ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Bu süreçte birlikte uyum içerisinde çalıştığımız değerli milletvekillerimize, Niğde Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza, vali yardımcıları ve kaymakamlara, İl Genel Meclisimize, Kent Konseyimize, kıymetli yargı mensuplarına, askeri erkana, Rektörümüz ile üniversitemizin kıymetli mensuplarına, il müdürlüklerimize ve tüm kamu görevlilerine, mesai arkadaşlarıma, siyasi partilerimizin il ve ilçe teşkilatlarına, meslek örgütlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, hayırseverlerimize, basın mensuplarımıza, özellikle de beni Niğde'nin bir evladı gibi gören her türlü hizmetin en güzeline layık olan Niğdeli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygularla sizlere arz-ı veda ediyor, haklarınızı helal etmenizi istiyor, dualarınızı bekliyor, hepinize saygı, sevgi ve selamları sunuyorum."dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)