Vatandaş Sokak Köpeklerinden şikâyetçi

Niğde’de sürü halinde gezen köpekler vatandaşlara korku salan köpeklerin toplanmasını istiyorlar.

GÜNDEM 03.08.2017, 10:40 03.08.2017, 10:41
Vatandaş Sokak Köpeklerinden şikâyetçi

 Niğde’de sürü halinde gezen köpekler vatandaşlara korku salan köpeklerin toplanmasını istiyorlar.

Niğde merkezde son günlerde, sokaklarda dolaşan başıboş köpeklerin sayısında artış gözlemlenirken, havaların ısınmasıyla birlikte sokak ve mahalle aralarına dağılan başıboş köpeklere vatandaşlardan tepki yağıyor. Her cadde ve sokakta sürü halindeki köpeklerle karşılaşan vatandaşlar,  her sokaktan çıkan köpeklerden neye uğradığının şaşkınlığı ve köpeklerin korkusuyla yetkililerin görevlerini yerine getirmelerini istedi.
Vatandaş tedirgin Oluyor
Niğde’de sürü halinde gezen köpekler insanları korkuturken, her mahalleye yayılan köpeklerin havlaması yüzünden gecede insanlar uyuyamıyor. Niğde’de mahalle aralarında gece gündüz dolaşan sokak köpekleri sabah işe gitmek isteyen vatandaşları tedirgin ediyor. Vatandaşlar gün geçtikçe fazlalaşan sokak köpekleri için herhangi bir çözüm bulunmadığından yakınırken, sokak köpekleri Niğde’nin dört bir yanında sürüler halinde görülüyor.
Başka Bölgelerden Bırakıyorlar
Köpeklerin bir çoğunun küpeli ve başka yerlerden bu bölgelere bırakıldığını iddia eden vatandaşlar gruplar halinde gezen köpekler, görenleri korkutuyor. Sadece il merkezinde değil, mahallelerde de sürüler halinde gezen köpekler yüzünden çocuklar sokaklarda oynayamaz hale geldi, insanların köpekler yüzünden rahat rahat gezemez olduğunu ifade ettiler.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)