YALÇIN :'BAYRAM ALIŞVERİŞİNİZİ YEREL ESNAFTAN YAPIN'

Bor Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ramazan Kadir Yalçın Bor halkına, Ramazan Bayramı alışverişini yerel esnaf ve sanatkardan yapması için çağrıda bulundu.

GÜNDEM 29.04.2022, 14:03 06.07.2022, 17:48
YALÇIN :'BAYRAM ALIŞVERİŞİNİZİ  YEREL ESNAFTAN YAPIN'

Bor Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ramazan Kadir Yalçın Bor halkına, Ramazan Bayramı alışverişini yerel esnaf ve sanatkardan yapması için çağrıda bulundu.

Pandemi döneminde esnafın zor günler geçirdiğini belirten Yalçın, “Bayram alışverişinizi yerel esnafımızdan yapın hem esnafımız kazansın hem de Bor ekonomisi canlansın.” dedi.

pasgol giriş

Bor esnafı olarak bayram öncesi ümitli olduklarını ifade eden Kadir Yalçın, “ Pandemi döneminde esnafımız çok zor günler geçirdi. Dükkanlarını açamadıkları dönemler yaşadı. Bu anlamda yaklaşan Ramazan Bayramı öncesindeki alışverişlerimizi esnafımızdan yapalım. Esnaftan yapılacak her bir alışveriş gerçekten çok kıymetli. Bu alışverişler sayesinde esnafımızda bayrama ailesiyle birlikte sıkıntısız bir şekilde geçirir. Unutmayalım ki esnaf, kent ekonomisinin can damarı. Bunun farkında olalım ve Ramazan Bayramı alışverişlerimizi, yabancı sermayeli iş yerlerinden değil mahallemizin emektarı, dostumuz, akrabamız olan kendi esnafımızdan yapalım. Böylelikle hem esnafımız kazansın hem de Bor ekonomisi canlansın. Alışverişimizi kendi esnafımızdan yaparsak sıcak para, kentimizde kalır. Böylelikle her kesimin refahı artar, huzurlu ve mutlu bir tablosu oluşur” diye konuştu.

Yerel esnaftan alışveriş yapıldığı takdirde Bor’un da kazanacağına değinen Yalçın, " Vatandaşlarımız bayram şekerini, çikolatasını, meşrubatını, kolonyasını ve tüm ihtiyaçlarını mahalle veya çarşı bakkalımızdan yaparak esnaflarımızı sevindirsin ve onlara bayram sevinci yaşatsın. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak hem esnafımız kazansın hem Bor kazansın diyerek, Bütün islam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

HABER: OĞUZ ESER

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)