banner21

YEREL BASIN NEFES ALACAK

Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen ve daha sonra kurulan komisyon ile gazetelerin ilan ücretlerinin belirlendiği toptanının ardından Resmi gazete ile de yayınlanan ücretler için Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran basın adına emeği geçenlere teşekkür etti.

GÜNDEM 27.02.2022, 21:58
YEREL BASIN NEFES ALACAK

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Resmi İlan Fiyat Tarifesinin Tespitine Dair Cumhurbaşkanı Kararı’nın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’a ve Basın İlan Kurumu Genel Kuruluna teşekkürlerini iletirken; “Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel basına, basın özgürlüğüne ve sektörün gelişmesi adına verdiği desteği göstermektedir” dedi.
Konuya ilgili olarak BİK Genel Müdürü Duran’ın mesajında şu satırlar yer aldı: “Dünyanın ve ülkemizin zor zamanlardan geçtiği bu günlerde, pandemi başta olmak üzere yaşanan olumsuz gelişmelerden en çok etkilenen sektörler arasında basın sektörü yer almakta. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Devletimizin atmış olduğu kararlı adımlarla başarılı bir mücadele örneği sergilediğimiz bu zor dönemde gazeteler ve gazete çalışanları için çok sayıda destek paketi hazırlayarak, sektörün nefes almasını sağladık.
Genel Kurulumuz tarafından teklif edilen resmi ilan fiyat tarifesinin kabulüne ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı da Resmi Gazete’de yayınlandı. Resmi ilan fiyat tarifesi, günlük fiili satış ortalaması 50 bin adedin altındaki gazeteler için 35 TL’ye diğer gazeteler için ise 63 TL’ye yükseltildi. Fiyat tarifesindeki bu önemli artış; Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel basına, basın özgürlüğüne ve sektörün gelişmesi adına verdiği desteği göstermektedir. Yeni resmi ilan fiyat tarifesinin sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum ve bu süreçte başta teklifimizi onaylayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, desteklerini bizden esirgemeyen İletişim Başkanımız Prof. Dr. Fahrettin Altun’a ve kararda emeği geçen Genel Kurul üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)