20.08.2016, 10:31

Halep Eli Yanıyor!

Bilmiyorum nereye gidiyor bu dünya, bilmiyorum kaç defa daha döner güneşin etrafında. "Ne çok isterdim tek bir masum çocuğun ahının koskoca devletleri tuzla buz etmesini. Orduları bozmasını, ölüm kusan savaş uçaklarını düşürmesini."

Geride bıraktığımız haftanın içinde Esed ve Rus jetlerinin bombardımanıyla yerle bir olan Halep'te, enkaz altından çıkarılan; “İNSANLIĞI AĞLATAN” Umran bebek gören, duyan, bilen herkesi en derinden etkiledi. Yaşadığı olayın şokunda, ne olduğunu bilmez bir surat ifadesi ile başına götürdüğü sol eline gelen ıslaklığın kan olduğunu gördüğü anda ki yaşadığı tedirginlik hali kolay kolay akıllarımızdan çıkamayacak bir hadiseydi.

Sayfalarca yazsak, saatlerce anlatsak, susmadan haykırsak masum evladın o otuz saniyelik yürekleri dağlıyan videosunun gerçekten insan vasfı taşıyan insanlık alemi üzerinde ki etkisini, Ümran’ın ve onun gibi daha göremediğimiz nicesinin içinde bulunduğu durumu, insanların mağruz kaldığı bu zorbalığa, bu caniliğe olan kini, masum insanların mağduriyetini tam manada anlatmak hususunda kendimizi tatmin edemeyiz.  İnternette birçok resim, birçok video var; dehşetin masumlar üzerinde ki etkisini haykırır mahiyette kimisi bakamıyor, kimisini görmezden geliyor ama şu bilinmeli ki yanı başımızda ki, burnumuzun dibinde ki Halep’ten sorulacağız!
Toprak dediğin nedir ki? Cemil Meriç üstadın söylediği gibi: "En değersiz şeydir toprak parçası"

Hiç bir toprak parçası, Halep’te bombardıman sonucu enkaz altında çıkarılmış bu masum yavru kadar temiz ve değerli değildir.

Halep eli yanıyor! Sessiz kalmamalı, duyarlı davranılmalı ve duyarlı davranılması hususta çağrıda bulunulmalı, yardım eli uzatmalı, hiç olmadı elleri göğe kaldırıp Halep’e dua olup sel, sel akmalı.
Yorumlar (1)
Muharrem Çetin 6 yıl önce
Helal olsun
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?