22.03.2021, 13:19

HDP KAPATILSIN

Bir yanda, Cumhur İttifakı; HDP ile el ele, kol kolasınız derken reddeden Millet İttifakı,
Bir yanda, henüz yeni kurulmuş ve bir ittifaka ya da seçime katılmamış olmasına rağmen bu vesile ile tarafını seçen Gelecek ve Deva Partisi,
Bir yanda yıllarca bu ülkede müstesna görevlerde yer almış eski Cumhurbaşkanı,
Bir yanda sosyal medyada gündem olma çabasında olan eski televizyoncu evladı,
Bu yönü ile bir kez daha gördük ki HDP’nin kapatılma davası hususunda Cumhur İttifakı hariç, milli bir tavır koymak noktasında tam bir reaksiyon gösterebilen bir siyasi oluşum olmadı olamadı.

Tavrını ve tarzını kanlı terör örgütünün mecliste ki kolu olmak hususunda bir çok kez ispat etmiş bir siyasi oluşuma bu denli sahip çıkılması gerçekten hayretler verici. Biri çıkar bu demokrasiye sığmaz der, diğeri çıkar varsa bile bir sorun meclis içerisinde çözülmeli der! Sorarım şimdi milleti tanımayan, milletin iradesini yok sayan, hattı zatında millet bütününü tas tamam yok sayan bir siyasi ucubenin, kanlı terör örgütüne mihmandar, borazancı, stepne olan bir siyasi ucubenin millet ile ne alakası vardır, demokrasi ile ne alakası vardır. Meclisin amacına ve çalışma sistemine aykırı her ne varsa içerisinde barındıran bir siyasi ucubenin kendisi meclis için bir sorunken, meclis içerisinde çözülmesi gereken hususlar vardır diyebilmek hangi aklın, hangi iradenin, hangi düşüncenin yansımasıdır.

HDP; kaotik süreçler hazırlamak, kargaşa tesis etmek, ayrıştırmak, göz baka baka bölücü terör örgütüne övgü mahiyetinde methiyeler düzmek, slogan atmak, onların savunucusu olmaktan başka ne yapmıştır! Hangi yaralı parmağı ıslatmıştır!

HDP ile geçmişinde yaşadığı ve istifalara, ayrışmalara, ayrılıklara sebep olan onca adım ve bu adımların Cumhur İttifakı tarafından defalarca yüze vurulması bu konu özelinde İYİ Parti’de çekimser bir hava oluşturmuş olsa da Millet İttifakı’ndan daha bağımsız hareket etmelerini sağlasa da, yetmez. Zira Firavun’un  karşısında olmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir.

HDP’yi savunmak, desteklemek, sahip çıkmak, korumaya kalkmak demek vatana, millete ihanet etmek demektir. Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’a, Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’a, Şehit öğretmen Neşe Alten’e, Şehit öğretmenler Yasemin ve Bayram Tekin’e, Yüksekova'da otomobiliyle seyir halinde üst bölgesinde ki eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’yı ziyarete giderken hain pusuya düşürülen Nurcan Karakaya ve 3 yaşında ki oğlu Bedirhan Mustafa’ya ihanettir. HDP’yi savunmak demek aziz vatanın bütünlüğü ve beraberliği için vazife başında yitirdiğimiz onca şehidimize ihanet demektir.

Unutma Türkiye ne şehidini unut, ne şehidini katleden hainleri unut, ne onların cibilliyetsiz şakşakçılarını unut, ne de o şakşakçıları koruyan, savunan, destek olan, sahip çıkan yüzleri unut!
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?