15.08.2016, 10:13

Kasım Gülek ve F.Gülen

Bugünkü yazımızda Adanalı Kasım Gülek ile Fethullah Gülen dostluğunu, arkadaşlığını ve yaptıkları görevlere değineceğiz. 
Kasım Gülek 1960'lardan sonra Adan CHP’de Milletvekilliği ve Senatörlük yapmış bir zattır. 

Fethullah Gülen ise hepimizin malumu Erzurum doğumlu Diyanette imamlık ve vaizlik yapmış bir zattır. Bu zatların yaptıklarını bir inceleyelim. ABD’nin Genel Kurmay Başkanı olduğu dönemde 1932'de Türkiye’yi ziyaret eden Douglas Mac Arthur, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Dolmabahçe Sarayında ağırlanmış. Mac Arthur Kore savaşının ilk dokuz ayında BM Kuvvetlerinin komutanıydı. 

Kasım Gülek’de Kore savaşında Türkiye’den BM adına görevliydi ve savaşa katılmıştı. 
Kasım Gülek Mac Arthur ile bu ülkede beraber görev yaptıkları dönemde yakın dostluk kurdular. Kasım Gülek Mac Arthur’a veda ziyaretinde bulundu. ABD’li General Kasım Gülek’e istersen sen Türkiye’ye gitme seni ABD’ye götüreyim. Orada seni senatör bile seçtiririm der. 

1950-1959 yılları arasında bu gö-revi aralıksız yürüten Kasım Gülek CIA ile çok yakın ilişkiye girer. 1959 CIA’in Türkiye masasında ça-lışmaya başlayan Paul Henze, Kasım Gülek’in en yakın arkadaşı olur. Mason olan Kasım Gülek, Fethullah Gülen’i Masoncasına kaydettirir. 

CIA tarafından kurulan (Kore çıkışlı) Moon tarikatının Ankaradaki temsilcisi Gülek oldu. Türkiye’nin NATO’ya girdiği yıl 1952'dir. NATO’ya girdikten sonra kurulan Özel Harp Dairesinde görev alan Üstteğmen Esat Kaşsafoğlu 14 yaşındaki F.Gülen’i bu yaştan itibaren kontrolü altına alır ve itina ile yetiştirilen delikanlı Gülen’e 1963'de Erzurum’da Kominizmle mücadele derneğini kurdurdular. 

CIA ajanı Gramham Fuller’in 1964'de Türkiye görevine başlamasıyla 1966'da F.Gülen tayinini İzmir’e çıkartır. İzmir’de cemaatini camii cemaatinden kurmaya başlar. Daha sonra imamlıktan Vaizliğe terfi eder ve örgütü kurmaya başlar. ABD CIA ajanı Fuller’in himayesine giren Gülen hem ajanlık hemde görevini yaparak örgütünü kurar. FETÖ ABD’nin desteği ile dünyada 134 devlette eğitim ve ticari kanalla işlerini yürütür. Bu ülkelerde okul açılmasına destek ABD kendi CIA ajanlarını bu okulda öğretmenlik yaptırarak muhafaza eder. 

FETÖ terör örgütü ABD, NATO, Vatikan, İsrail, Ab’nin desteğini alarak Türkiye’de TSK içindeki adamlarına emir vererek darbe yaptırmaya kalktı ve kendi darbe yedi. 
Yorumlar (1)
Yusuf Demir 5 yıl önce
ağzı olan konuşuyor.
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?