17.09.2016, 08:32

Kenetlenmekten Vazgeçilmemeli

Üzerine bastığımız ve canımız pahasına, kanımız ile mühürlediğimiz aziz vatanımız da kahraman Türk halkına karşı 15 Temmuz’da vuku bulmuş; kalleş, gaddar ve hain eylemler silsilesinin final niteliğinde tasarlanmış olan darbe girişiminin ardından ülkemiz üzerinde hain emelleri olan şer cephelerinin durulduğunu yahut top yekun yok olduğunu iddia etmek doğru olmayan bir savdır. 15 Temmuz’da FETÖ/PDY; Türk milletinin iradesi, Türkiye devletinin kuvvet ve kudreti ile püskürtüldü, zalimlere karşı korkusuzca direnen millet bu hain girişimi yapan işbirlikçi hainlere mağlubiyeti tattırdı lakin ülkemiz için tehdit unsuru olan ve ihanet hesapları yapan kalleşler durmadı, durulmadı vazgeçmedi. Saldırıların biri biterken, diğeri planlanmaktadır ülkemizde sürekli acı ve korku ortamı oluşturulmak istenilmektedir.

Bizler varlığı millet için coşan, kanı vatan için tozanlarız; “Her şeyin vakti vardır, günü bellidir, canlıların soluk alma verme sayısı bellidir” diyor Yusuf Has Hacip. Şimdi bizler için vakit bir ve beraber olma vaktidir, aziz vatanımızın kıymetini bilmeliyiz mensubu olduğumuz ve büyük bir gurur vesilesi olan Türk milletinin büyüklüğüne ve itibarına layık olarak yaşamalı bunu da bütün düşmanlarımıza karşı ispatlamalıyız.

Birlik ve beraberlik içerisinde hakkımızı, hukukumuzu, şaşmaz ve sarsılmaz irademizi savunmaktan vazgeçmemeliyiz. Unutmamalı ki milli azim daimi olmak zorundadır, hasım odaklarına ve hainlere karşı Türkiye’nin safı sıklaştırılmalıdır. Aziz vatanımızda, güzide yurdumuzda, her geçen gün yeni bir eylem hazırlığı ile hevesle acı ve korku ortamı oluşturmak isteyen işbirlikçi hainlere karşı bugün; tereddütleri silmek, ümitsizliği aşmak, bir iri ve diri olmak şuurunu canlı tutmak için her zamankinden daha da çok mükellefiz. İnandığımız sürece yaşar, yaşadığımız sürece inanırız.

Bir olmalı, beraber olmalı, iri ve diri olmalı; dosta güven, düşmana korku salınmalıdır. Unutulmamalıdır ki bizim ne verecek bir avuç toprağımız, ne de hainlere teslim edecek bir ülkemiz vardır.

Saygılarımla.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?