banner21

19.10.2020, 12:00

KIBRIS TÜRK’TÜR…

Geride bıraktığımız hafta ilk turda belirlenemeyen Cumhurbaşkanı belirleme seçimi 2. Tura kalmıştı. 2 turda merkez sağın adayı Ersin Tatar’ın rakibi seçime bağımsız giren lakin sol görüş mensubu Kıbrıs Türk vatandaşlarının adayı son Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ydı.

Mustafa Akıncı’nın cumhurbaşkanlığı döneminde  adeta kan donduran ifadeleri, zaman zaman yaptığı yersiz çıkışları, Türkçü değil de Rumcu gibi tutumları seçimde kazanamadığı oyların yegane sebebiydi. Ana vatan kavramının belki de en az telaffuz edildiği dönemdi desek haksız sayılmayız, Akıncı dönemi için. Kıbrıs Türk halkı ikinci turda tekrar sandığa gitti ve iradesini ortaya koyarak Ersin Tatar’a seçim kazandırdı.

Geride kalan yıllarda Türk halkı olarak o kadar dolduk ki;
Kazanan “Toros’un çocukları” oldu, üzülen “Soros’un çocukları” oldu. 
İlle de vatan diyenler kazandı , vatan toprağını Rum’a peşkeş çekmek isteyenler kaybetti.
Kıbrıs Türklüğü kazandı; Rumcu, Ermenici, Ruscu olup da bir türlü Türkçü olamayanlar kaybetti.

Sözün özü Yavru Vatan Kıbrıs halkı sandığa gidip, “Akıncı” zihniyetine ve onun o kirli zihniyetinin zehirli sahiplerine “Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacak!” diye haykırdı; kutlu olsun! Kıbrıs’a hayırlı ve uğurlu olsun. Özlemiştik “Anavatanıma laf ettirmem” diyen cumhurbaşkanı ifade ve üslubunu. Tekrar tekrar Kıbrıs Türklerine ve Ersin Tatar’a, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hayırlı olsun.
Yorumlar (1)
HAYATİ 2 yıl önce
helali̇n var usta i̇yi̇ demi̇şsi̇n rumlara
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?