banner21

05.12.2016, 09:37

Önce Vatan!

Hiç sakin olmayan aksine öylesi yoğun bir gündem söz konusu ki; ülkemiz üzerine hain hesaplar kol gezmekte, Türkiye birçok yerde varlığını ispatlar mahiyette çabalamakta ve mücadele etmekte.

Schulz başkanlığında ki Avrupa Parlamentosu ülkemiz ile olan müzakerelerin geçici olarak durdurulmasını tavsiye eden tasarıyı kabul etti. Hoş şahsi düşüncemde Avrupa Parlamentosu’nun durdurduğu onlara göre sözde müzakere bana göre ve ülkemizin büyük bir çoğunluğuna göre oyalama sürecinden öte değildi. Zaten AP’nin kararı da bu şekilde de karşılığını buldu; alınan kararın siyasi mahiyeti olmadığı ve kıymeti harbiyesi olmadığının altı çizildiği gibi Avrupa Parlamentosu’nun "terör örgütlerine kol kanat gerdiğinin, onların yanında saf tuttuğunun ifadesi" de net tavrımızın yanına eklendi.  AP oyladığı bu tasarı ile ülkemize olan soğuk ve samimiyetsiz bakışını  aynı zamanda terör ve terörizme yakasını kaptırdığı gerçeğini tescil etmiş oldu. 

AP bu tasarı ile milletimiz üzerinde görmeyi beklediği etki ile karşılaşamadı, onlar hangi duygular içerisindeler bilinmez lakin milletimiz bu kararı reddettiği gibi, boyun eğmedi, yenilgi olarak tanımlamadı bilhassa zaten oyalama süreci olan ve samimiyetsiz olan, adı müzakere aslı geçiştirme, ısrarla önümüze engeller çıkarılıp ilerleme müsaadesi tanımayan bir süreç durduruldu dedi.

Geçtiğimiz hafta Devlet Bahçeli AP’nin kararı ile önemli bir noktanın altını çizdi; Avrupa ülkelerinde görev yapan 147 Türk kökenli parlamenterin AP’nin kararına göstermeleri gereken tepki önemlidir. Türkiye’nin haysiyetiyle oynamaya kalkışan, ülkemizi karalamaya yeltenen şarlatanlığa Türk kökenli parlamenterlerin itirazı olmalıdır.  Bahçeli’nin altını çizdiği gibi bu itiraz hemen yapılmalıdır. Kimliğini kaybetmemiş, doğduğu toprakları unutmamış kardeşlerimizin sesini duymak en tabii hakkımızdır, milletçe beklentimizdir. 

Bu aklıselim herkesin malumudur ki özellikle ülkemiz sınırları çevresinde koşullanan bölücü terör örgütlerinin en büyük destekçisi Avrupa ülkeleridir. Avrupa ülkeleri her ne kadar, ciddi derecede rahatsızlık duysalar da ülkemiz güvenliğini tesis etmek ve milli bekasını korumak namına bölücü hainlere yaptığı operasyonlar ve terör eylemi olan bölgelerde yürüttüğü stratejiler doğru, haklı ve yasaldır. Milletimiz bunca yıldır teröre ve terörizme kurban olmuş canları, Mehmetleri, öğrencileri ve sivilleri ile haddinden fazla mağdur edilmiştir, sabır tükenmiştir, ok kabzadan çıkmıştır ülkemizin bölünmez birliğini zedeleyici, vatanımızı ve aziz milletimizi tehdit edici tüm terörizm oluşumlu eylemler engellenmelidir. Avrupa değil rahatsız olsa, ağzından köpük de saçsa terörün kökü kazınmalıdır. 

Bizler, hain hesapların kol gezdiği bu süreçte birlik içerisinde olmak zorundayız, milli birlik şuurunda çıkmamalıyız, ülkemize karşı intikam duygusu besleyen herkesin karşısında, devletimiz ve milletimiz ile büsbütün yan yana olmalıyız.

Saygılarımla.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?