banner21

28.11.2016, 09:50

Operasyon Var, Operasyon!

Niğde Belediyespor uzun bir süre aradan sonra bu sene TFF 2. Lig’de mücadele edebilme hakkına sahip oldu, şehir özlemişti, taraftar özlemişti, camia hak etmişti, aradan uzun yıllar geçmişti, Niğde Belediyespor daha mütevazi olarak değerlendirilen statüde ki liglerden daha dikkat çeken, daha üst normda olan bir lige yükselmişti fakat ve maalesef statü aynı olsa da artık işin ahengi ne yazıktır ki değişmişti, birileri tarafından değiştirilmişti.

Bizler alışık değildik, uzun yıllar uzak kalmıştık emek ve mücadele harici farklı hesapların puana ve skora böylesi etki ettiği liglere çok yabancıydık, evet biz yakın zamana kadar kirli hesapların yapılmaya tenezzül edilmediği, futbolun kirli tarafını oluşturan insanların hesap ve plan yapmak hususunda çok önemsemediği liglerde mücadele veriyorduk. Bu yıl lig başladığında şuan oluşan tabloda Niğde Belediyespor’un mevcut bulunduğu noktada olacağını hiç hesabına katmayanlar, bu lig için senaryo yazanlar, senaryosu sorunsuz işlesin, hesapları tıkır tıkır tutsun isteyenler bu sene başarısını hiç hesaba katmadıkları Niğde Belediyespor’un kendi hesaplarına göre olması gerektiği yere gitmesi uğurda verdikleri çaba ile bizleri ziyadesi ile rahatsız etmektedir. Evet Niğde Belediyespor onların tekerine çomak soktu, doğru kirli plan tertemiz bir emek ile bozuldu, sekteye uğradı, hesaplar karıştı. Hal böyle diye; Niğde Belediyespor’un tertemiz emeği futbolun kirli tarafında duran insanların adaletsiz hesabı tutmadı diye heder mi edilsin, bizler buna seyirci mi kalalım, göz göre göre hakkımıza göz dikilmesine susalım mı?

Haftalardır takımımıza operasyon yapılıyor son hafta İnegölspor maçında ki penaltı bu iddiamızın en büyük sağlaması! Her hafta takımımıza ısrarla aynı bölgeden atanan hakemlerde cabası, oyunun bir parçası. Bu takımı, bu emeği, bu mücadeleyi, bu inanmışlığı, bu kenetlenmeyi kimseye heder ettirmeyiz, bu şuuru da asla kaybetmeyiz. Bağrından kahraman Ömer Halisdemir çıkarmış vilayetin evlatlarının kararlılığından, yiğitliğinden, göze alışlarından kimsenin şüphesi olmasın; biz temiz lig istiyoruz, temizlik istiyoruz.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yayın politikamızdan memnun musunuz?
Yayın politikamızdan memnun musunuz?