banner21

Bor Masterlar sahaya indi

Bor Gençlik Masterlar turnuvaya hazırlanıyor.

ÖZEL HABER 05.06.2021, 17:03 07.06.2021, 10:35

Bor Gençlik Masterlar Başkanı Talip Filorinalı, geçen yıl Ağustos ayında resmen kurulduklarını açıkladı.

"30 KİŞİ İLE YOLA ÇIKTIK"

Başkan Filorinalı, gazetemize yaptığı özel açıklamalarda, takımın kuruluş aşamasından bahsederek; "Biz Bor'da 30 kişi ile bu yola çıktık Önceden futbol oynamış, spor ve futbola gönül vermiş 40 yaş üstünü geçmiş arkadaşlarla birlikte hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bor'da biz bu işi geçen yıl Ağustos ayında başlattık. 30 kişi ile başlamıştık, sonra aramıza katılanlar oldu, ayrılanlar oldu. Ağustos ayından beri de bu işi sürdürmeye çalışıyoruz." dedi.

"HEDEFİMİZ KALICI OLMAK"

Başkan Filorinalı, Hedefimiz kalıcı olmak. Maddi getirisi olmayan bu tür işlerde vakit ayırmak ve gönüllülük esastır. İnsanlar burada hobi amaçlı toplanıyorlar. Bu işi ilçemizde kalıcı hale getirmek istedik ve ilk düzenlenecek Antalya turnuvasına katılmak istiyorduk. Geçen hafta Antalya'da düzenlenen turnuvaya katıldık ve güzel dostluklar edindik, güzel izlenimler bıraktık. İç Anadolu bölgesinden ve Türkiye'nin 37 ilinden gelen takımlar vardı. Bizi izleyenler Bor Masterlar çok iyi eğlendiler ve çok güzel arkadaş olmuş dediler. Bu turnuvada skor önemli değildi, önemli olan katılmaktı. Biz de bu turnuvaya katılarak ilk hedefimizi gerçekleştirmiş olduk." ifadelerini kullandı

"SES GETİRMEK İSTİYORUZ"

Bor Gençlik Masterlar Başkanı Talip Filorinalı, Anadolu Master Dostluk Federasyonuna kayıtlı olduklarını söyledi. Başkan Filorinalı, sözlerini; "Eylül-Ekim aylarında başlayacak olan lige katılacağız. Bu ligde de ilk senemizde yine ses getirmek istiyoruz. Sayımızda yeterince var. Takımımıza katılacak arkadaşlarla daha da güçlü yolumuza devam edeceğiz." diyerek sonlandırdı.

ERDOĞAN: "SAĞLIĞIMIZI KORUYORUZ"

Bor Onur Ekemen Orta Okulu Müdürü Halil Erdoğan, geçen yıl çıktıkları bu yolda önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Erdoğan: "Yaklaşık 28 yıldır Bor'dayım. Sportif bir faaliyet olsun dedik. Düşündük ve Bor Gençlik Masterlar takımını kurmaya karar verdik. Geçen yıl 30 kişiye yakın bir grupla takımı kurduk. Sonradan aramızdan ayrılanlar oldu, aramıza yeni katılanlar oldu. Hava şartlarına göre bazen hafta da 2 ya da 3 kez antrenman yaptık. Geçenlerde takım olarak Antalya'da bir turnuvaya katıldık. Ben işlerim dolayısıyla turnuvaya katılamasam da arkadaşlar için güzel bir etkinlik oldu. Pandemi sürecinde bazı aksaklıklar da oldu ama, yine de arkadaşlarımız bize hoşgörülü davrandılar. Sosyal mesafeye uyarak antrenmanlarımıza devam ettik. Bu süreçte hem spor yapmış olduk hem de sağlığımızı korumuş olduk." şeklinde konuştu.

Bor Gençlik Masterlar takımının antrenmanında, başta Bor İlçe Kaymakamı Mehmet Yavuz, kurum ve okul müdürleri, ilçemizin önde gelen iş adamı, esnaf ve sevilen simaları da yer aldı.

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)