Bor'da Üreticilere Hibeli Tohum

Bor İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çayır Mera ve yem Bitkilerini Geliştirme projesi kapsamında fiğ, yonca ve tritikale tohumu dağıtıldı.

ÖZEL HABER 26.10.2020, 10:45 26.10.2020, 10:48
Bor'da Üreticilere Hibeli Tohum

Bor İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çayır Mera ve yem Bitkilerini Geliştirme projesi kapsamında fiğ, yonca ve tritikale tohumu dağıtıldı.

İlçemiz genelinde 173 üreticiye %75 devlet hibeli fiğ, yonca ve tritikale tohumu dağıtıldı.

%75 HİBELİ TOHUM DESTEĞİ

İlçemizde kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla hazırlanan Çayır Mera ve yem Bitkilerini Geliştirme projesi kapsamında Bor ilçe merkez, kasaba ve köylerde üretim yapan 173 kişiye %75 devlet destekli Macar fiğ'i, yonca ve tiritikale tohumları dağıtıldı.

Bor İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçemiz, kasaba ve köylerinde bulunan 173 üreticiye 15 bin 900 kilogram (636 torba) fiğ tohumu, bin 550 kilogram (155 torba) yonca tohumu, 7 bin kilogram (140 torba) tritikale tohumu dağıtıldı.

DESTEK DEVAM EDECEK

Bor İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıza Özkan, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Özkan; "İlçemiz genelinde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın kaba yem ihtiyacı çok fazla. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi için bu proje hayata geçirildi. Bu proje kapsamında 173 üreticimize Macar fiğ'i, yonca ve tiritikale tohumlarını teslim ettik. Toplamda 24 bin 450 kilogram, 931 torba tohum dağıttık. Dağıttığımız bu tohumların %75'i devletimiz tarafından üreticilerimize hibe edilmiş durumda. Bor İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak üreticilerimize dağıttığımız tohumlarımız kaba yem ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayacak. Bundan sonraki yapılacak projelerle de üreticilerimize destekler devam edecek." şeklinde konuştu.

ÜRETİCİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Tohum dağıtımı sonrası görüşlerini aldığımız üreticiler ise, "Bu tür projeler üreticiler için çok önemli. Ülkemizin tarım ülkesi olması dolayısıyla çiftçilerimizin daha fazla üretim yapması için bu tür projelere ihtiyacı var. Hayata geçirilen her proje, çiftçilerimizin üretiminin artırmasını sağlıyor ve devletimizin yanımızda olduğunu hissediyoruz. Çayır Mera ve yem Bitkilerini Geliştirme projesinde emekleri bulunan başta Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş'a, Bor İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıza Özkan'a destekleri ve gayretleri için çok teşekkür ederiz." dediler.

Haber: Oğuz ESER

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)