İkinci El Araçta Fiyatlar Tavan Yaptı

İkinci el araç piyasası son zamanlarda gözle görülür bir artış gösterirken, galericilerde bu durumdan olumsuz etkilendiklerini belirttiler.

ÖZEL HABER 30.10.2020, 11:27 30.10.2020, 11:39
İkinci El Araçta Fiyatlar Tavan Yaptıİkinci el araç piyasası son zamanlarda gözle görülür bir artış gösterirken, galericilerde bu durumdan olumsuz etkilendiklerini belirttiler.

Özgen Otomotiv sahibi Batuhan Özgen, gazetemize özel açıklamalar yaparak ikinci el araç piyasasının her geçen gün arttığını söyledi.

FİYATLARA YETİŞEMİYORUZ

Tüm Türkiye genelindeki ikinci el araçlara rağbetin arttığını belirten Özgen, "Galerici esnafı olarak satmak için temiz ikinci el araç bulamıyoruz. Bulsakta fiyatlar çok yüksek konumda seyrediyor. Piyasada sıfır araç olmamasından dolayı vatandaşlarımız ikinci el araçlara yönelmiş durumda. Dolayısıyla ikinci el araçlara rağbet artınca fiyatlarda artıyor. Her hangi bir ikinci el aracın fiyatı her hafta değişiyor. Hatta bazen günlük olarak bile fiyatlar değişebiliyor. Artık fiyat değişikliklerini takip etmekte zorlanıyoruz." dedi.

SIFIR OTOMOBİLİN OLMAYIŞI İKİNCİ ELİ VURDU

Vatandaşların sıfır araç bulamadıklarını ifade eden Özgen Otomotiv sahibi Batuhan Özgen, "Sıfır araç almak isteyen vatandaşlarımız bayilere gidiyor ve araç olmamasından dolayı alamadan geri dönüyorlar. Sıfır araç bulamayanlar da haliyle temiz ikinci el araçlara yöneliyorlar. İkinci el araca rağbet olunca da fiyatlar her geçen gün daha da çok yükseliyor. Şuanda araç almak isteyenler biran önce ellerini çabuk tutsunlar. Her geçen gün, alacakları araçların fiyatlarının daha da çok yükselmesi demek." diye konuştu.

HERKES FİYATINI KENDİ BELİRLİYOR

Özgen, sözlerinin devamında, "Aracını satmak isteyen vatandaşlarımız ilan sitelerine girip en yüksek fiyattaki ilanlara bakıp kendi araçlarının fiyatlarını ona göre belirliyorlar. Onun arabası bu fiyatı ediyorsa benimki daha çok eder mantığıyla hareket edince de fiyatların yükselmesi kaçınılmaz oluyor. İlan sitelerinin de fiyatların artmasında etkeni oluyor." ifadelerini kullandı.

FİYATLAR BÖYLE DEVAM EDECEK

İkinci el piyasasında fiyatların yüksek olduğunu belirten Özgen, "İkinci el de fiyatlar şuanda yüksek durumda. Bunun bu şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Sıfır araç fiyatları yükseldikçe ikinci araçlarında fiyatının yükseleceğini tahmin ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 50 bin lira olan bir aracın fiyatı şuanda 120-130 bin lira civarında. Fiyatların artması hem bizleri, hem de araç alacakları etkiliyor."

VATANDAŞLAR FİYATLARDAN DERTLİ

İkinci el araç fiyatları konusunda görüşlerini aldığımız vatandaşlar, "İkinci el piyasasında fiyatlar biranda artıyor. Bu da araç alırken maddi anlamda bizleri olumsuz etkiliyor. İhtiyaçlardan dolayı araç almayı düşünüyoruz ama fiyatlar buna engel oluyor. Geçtiğimiz yıl 100 bin liralık bir araç şuanda 200 bin lirayı geçmiş durumda. Herkes fiyatların düşeceğini söylüyor fakat her gün daha da çok artmaya devam ediyor." dediler.

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)