Pazarcı esnafı karardan memnun

Geçtiğimiz hafta Bor pazarıyla ilgili çeşitli basın kuruluşlarına da yansıya itham ve iddiaları pazarcı esnafına ve vatandaşlara sorduk.

ÖZEL HABER 17.06.2021, 17:49 21.06.2021, 14:32
Pazarcı esnafı karardan memnun

Geçtiğimiz hafta Bor pazarıyla ilgili çeşitli basın kuruluşlarına da yansıya itham ve iddiaları pazarcı esnafına ve vatandaşlara sorduk.

Bor Belediyesi'nin Pazartesi-Perşembe günleri pazar kurma kararına itiraz edenler olsa da, esnaf ve vatandaşların, büyük çoğunluğunun pandemi döneminde alınan ve uygulanan kararlardan memnun oldukları öğrenildi.

Gazetemize konuşan pazarcı esnafı ve vatandaşlar, bu kararın pandemi sonrasında da devam etmesini istediklerini söylediler.

"HAFTADA İKİ GÜN NORMAL"

Gazetemize açıklamalar yapan vatandaşlar, "Yaklaşık 50 bin nüfuslu bir ilçede haftada iki gün pazarın kurulması çok normal. Hafta da bir kez olan Salı pazarına takılıp kalmak istemiyoruz. Haftada iki gün ilçe merkezinde, bir gün de Mehmetçik mahallemizde olmak üzere üç gün pazarın olmasını istiyoruz. Niğde'de her gün pazar var. Kaç senelik Bor pazarına iki gün çok mu? Çarşı esnafı, pazarcı esnafı memnun durumda." ifadelerini kullandılar.

MÜŞTERİLER DE MEMNUN

Haftada iki gün pazarın olmasından dolayı memnuniyetlerini belirten vatandaşlar, bu sayede rahatlıkla alışveriş yapabildiklerini söylediler. Gazetemize açıklamalar yapan pazarcı esnafı; "Pazarın, Pazartesi ve Perşembe günlerinde kurulmasından dolayı şuanda çok memnunuz. Halk böyle olmasını istiyor. Biliyorsunuz pandemi var. Böyle iki gün oldu mu rahat oluyor. Bazı arkadaşlar sorun yaşıyoruz deseler de aslında öyle bir durum yok. Rahatsız olan o arkadaşlar iki tezgah açtıkları için böyle bir serzenişte bulunuyorlar. Böyle kalmasını Bor Belediye Başkanımız Serkan Baran'dan özellikle rica ediyoruz." dediler.

PANDEMİDE İŞGALİYE ÜCRETİ ALINMADI

Koronavirüs pandemisi başladığı günden beri pazar esnafından her hangi bir ücret alınmadığı öğrenildi. Bor Belediyesi'nin hayata geçirdiği bu uygulama pazarcı esnafından büyük takdir topladı. Ayrıca, Niğde'de bulunan pazarlarda tezgah açan esnaflardan günlük 10 lira alındığı öğrenildi.

NİĞDE PAZARINDA BOR ESNAFINA YER VERİLMİYOR

Niğde'de kurulan pazarlarda Bor'lu pazarcı esnafına yer verilmediği iddia edildi. Bor'dan Niğde pazarına giden esnafa yerlerinin olmadığı bahanesiyle tezgah açtırılmadığı, tezgah açanlara da kota konulduğu ve fazla getirilen ürünlerin pazara alınmadığı öğrenildi.

Haber: Oğuz Eser

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
Niğdeli 2 yıl önce
Niğde bor çekişmesine bak ya rezillik aç gözlüler herkes kısmetini yer. Siz böyle oldukça ne Niğde ne bor bir adım ileri gitmez. 300-400 senelik bor pazarının gününü değiştiriyorsunuz.