banner21

Veliler Kitap Okuma Saati İstiyor

İlçemizde veliler öğrencilerin daha iyi okuma tekniklerini kazanmaları için okullarda kitap okuma saatinin hayata geçirilmesini istiyorlar.

ÖZEL HABER 16.01.2017, 10:03 16.01.2017, 10:05
Veliler Kitap Okuma Saati İstiyor

İlçemizde veliler öğrencilerin daha iyi okuma tekniklerini kazanmaları için okullarda kitap okuma saatinin hayata geçirilmesini istiyorlar.

Haber: Muharrem Temel

Bor'daki okullarda eğitim hayatını sürdüren öğrencilerin velilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bir öneri geldi. Gazetemize ulaşan bazı veliler, Bor genelindeki okullarda kitap okuma saatinin getirilmesini istediklerini söylediler.

Her öğrencinin kitap okuyarak zamanla kendini daha da çok geliştireceğini savunan veliler, yetkililerden bu konuda adım atmalarını bekliyorlar. Gazetemize açıklamalarda bulunan bazı veliler şu şekilde konuştular: "İlçemizdeki okullarda bir çok gencimiz ve çocuklarımız eğitim hayatlarını sürdürüyorlar. Son zamanlarda eğitim kalitesi git gide yükselse de kitap okuma gibi bir alışkanlığın da öğrencilere kazandırılması gerekiyor. Öğrencilerin en azından bir ders saatinde kitap okuyarak ilerdeki yaşantısında daha sağlam bir birey olması sağlanabilir. Böyle bir proje geliştirilerek öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılabilir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu konuda bir çalışma başlatmalı. Ülkemiz genelinde kitap okuma oranlarının düşük olduğuna bakacak olursak bu projeyle birlikte en azından ilçemiz genelinde kitap okuma oranını yukarı çekmiş oluruz. Yetkililer acilen okullarımızda en azından bir ders saati kitap okuma projesini hayata geçirmelidirler." dediler.

Bakalım bu konuda ne gibi bir adımlar atılacak. Bor'un Sesi Gazetesi olarak bizde bu konunun takipçisi olacağız. 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)