Zengin: Narlıgöl Cazibe Merkezi Olacak

Niğde Bor Balcı Köyü Derneği Başkanı Aydın Zengin, Narlıgöl’e yapılacak olan günübirlik tesisin cazibe merkezi olacağını söyledi.

ÖZEL HABER 05.03.2021, 10:12 05.03.2021, 10:14
Zengin: Narlıgöl Cazibe Merkezi OlacakNiğde Bor Balcı Köyü Derneği Başkanı Aydın Zengin, Narlıgöl’e yapılacak olan günübirlik tesisin cazibe merkezi olacağını söyledi.

Gazetemiz muhabirlerinden Oğuz Eser'e konu hakkında özel açıklamalar yapan Zengin, Narlıgöl için hayata geçirilecek proje hakkında yetkililere teşekkür etti.

ZENGİN: "PROJEYİ DESTEKLİYORUZ"

Niğde Bor Balcı Köyü Derneği Başkanı Aydın Zengin, Narılıgöl gibi kültürel değerlere sahip çıkılması gerektiğini açıkladı. Başkan Zengin, yaptığı açıklamada; " Kültürel değerlerin, küreselleşme ile birlikte, hızla değişmeye hatta yok olmaya başladığı bir dönemde; kültürümüzün sahiplenilmesi, kültürel miras niteliğindeki değerlerimizin özgünlüğünün korunması, yaşatılması, geliştirilmesi ve kuşaktan kuşağa aktarılması amacı ile vazife aldığım müstesna yolda, Narlıgöl Krater Gölü ve Jeotermal Alanı ile alakalı Niğde Valiliği tarafından yapılan proje açıklamasını ve başlatılacak olan günübirlik tesis projesini destekliyor, proje hususunda Niğde Vali’miz sayın Yılmaz Şimşek beyefendiye başarı temennilerimizi iletiyor, gayretlerinin Niğde STK’ları tarafından bir gurur vesilesi olarak karşılandığının altını çizmek istiyorum. Öyle ki Niğde ev sahibi unvanıyla Narlıgöl’de günübirlik tesis ile hem Niğdelilerin hem de civar illerden gelecek olan misafirlerin cazibe merkezi olacaktır." diye konuştu.  

Haber: Oğuz ESER

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (2)
MEHMET 2 yıl önce
helal olsun sahi̇p çikmak gereki̇yor
Hasan 2 yıl önce
Valla helal olsun ağa bizim memlekette böyle işlerin olması güzel dutgun olalım