banner21

2,5 Yaşındaki Semanur 55, 9 Aylık Yılmaz Buğra 25 Kilo

Sarıdaş ailesi iki çocukları için yardım bekliyor

SAĞLIK 16.05.2018, 08:46 16.05.2018, 08:47
2,5 Yaşındaki Semanur 55, 9 Aylık Yılmaz Buğra 25 Kilo

Niğde’de yaşayan Şenol ve Ayşe Sarıdaş çiftinin çocukları 9 aylık Yılmaz Buğra25 kilo ve 2,5 yaşındaki Semanur ise 55 kilo olan iki kardeş teşhisi bulunamayan hastalık nedeniyle her geçen gün kilo almya devam ederken aile yetkililerden yardım istedi.

Niğde’de yaşan 26 yaşındaki Şenol ve 24 yaşındaki Ayşe Sarıdaş çiftinin iki çocuğunda hızlı kilo almasından şüphelenen aile, Kayseri ile Ankara illerindeki hastanelere gittiklerini buradan kan alıp ingiltere’ye gönderildiğini ama tahlil sonucunda bir teşhis konulmadığını belirttiler.

26 yaşında baba Şenol Sarıdaş, “ ben işsizim, iş çıkarsa hamallık yapıyorum genellikle. Semanur 2,5 yaşında doğduğunda böyle bir rahatsızlığı yoktu. Doğumdan 40 gün sonra hızla kilo almaya başladı ve şuanda 2,5 yaşında ve 55 kilo ağırlığında. Küçük çocuğum Yılmaz Buğra ise henüz 9 aylık olmasına rağmen oda kızım gibi doğumundan 40 gün sonra aşırı kilo almaya başladı ve oğlum da şuanda 9 aylık olmasına rağmen 25 kiloda. Ankara’ya götürdük ve orada tedavi ettirmek istedik. Ankara’da çocuklardan kan alıp tahlil için İngiltere’ye gönderildi ama İngiltere’den gelen sonuçta bir teşhis konulamadı. Geçtiğimiz günlerde iki çocuğum Kayseri iline götürdüm Kayseride çocuklarda leptin hormonu eksikliği rahatsızlığının olup olmadığıyla ilgili tahliller yaptılar ve çocuklarımda leptin hormonu eksikliği rahatsızlığı çıkmadı. Gittiğimiz doktorlar olsun hastaneler olsun buna bir teşhis koyamadılar. Eşim evde yalnız başına ilgilenemiyor onları bir yerden alıp bir yere kaldıramıyor ve kaldırsa da zorlanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan ve yetkililerden çocuklarım için bir yardım istiyorum” dedi.

Anne Ayşe Sarıdaş ise oğlu Yılmaz Buğra’ya anne sütü verdiğini belirterek "Onu anne sütü ile besliyorum ancak ayda ortalama 3 kilo alıyor. Rahatsızlığı gereği doyma hissi yok. Sürekli acıkıyor. Şuan 25 kiloya ulaştı. Kızım Semanur ise 2,5 yaşında olmasına rağmen şuanda 55 kilo. İki çocuğumda doğumlarında bir şey yoktu. Doğumdan 40 gün sonra hızla kilo almaya başladılar. Semanur 2,5 yaşında kızımın yaşındakiler yürürken benim kızım aşırı kilosundan dolayı yürüyemiyor ve evde otururken bile kilosundan dolayı daralıyor ve nefes alıp vermekte zorlanıyor. Onları taşımakta bile zorlanıyorum. Bende diğer çocuklar gibi benim çocuklarımın da dışarıda oynamasını bisiklete binmelerini istiyorum.  Devletimizden yardım bekliyoruz. Çocuklarımın hastalığı ne olduğunu ve neler yapmamız gerektiğini bile bilmiyoruz. Gittiğimiz doktorlar çocuklarımın hızla kilo almasındaki sebebin ne olduğunu ve rahatsızlıklarının neyden kaynaklandığıyla ilgili hiçbir teşhis koyamadılar. Ben buradan sayın Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan yardım istiyorum. Çocuklarımın diğer çocuklar gibi normal olmasın ve koşup oynamalarını istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)