BOR SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ  BİRÇOK BRANŞTA HİZMET VERİYOR

Niğde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bor Sağlıklı Hayat Merkezi hizmete açıldı.

SAĞLIK 21.10.2022, 07:34 21.10.2022, 09:36
BOR SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ  BİRÇOK BRANŞTA HİZMET VERİYOR

Bor Belediyesinin eski hizmet binasını yenilerek sağlıklı yaşam kompleksine döndürüldü. Bor Sağlıklı Hayat Merkezi Diş Hekimi, Psikolog, Diyetisyen, Ketem, Smear Odası, Eğitim Salonu, Spor Salonu ve Giyinme Odası bulunuyor.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Bor Sağlıklı hayat merkezi için paylaşılan açıklama metninde şu ifadeler yer aldı;
Sağlıklı Hayat Merkezi Bünyesinde;
Diyetisyen Gözetmenliğinde Beslenme Danışmanlığı - Sağlıklı Beslenme Mutfağı, Sağlıklı Yaşlanma Danışmanlığı, Spor Eğitmeni ve Fizyoterapistler Eşliğinde Aktif Olarak Faaliyet Gösteren Fiziksel Aktivite ve Spor Salonu, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri - Gebe Okulu, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM). Psikologlar ve Sosyal Çalışmacılar Gözetmenliğinde Bireysel Danışmanlık/Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ergen Sağlığı Danışmanlığı, Bağımlılık ve Uyuşturucuyla Mücadele, Sigara Bırakma Polikliniği, Okul Sağlığı (Aşılama, Tarama ve Eğitim) Hizmetleri, Diş Hekimi Gözetmenliğinde Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri. Sağlığa ve Halka Yönelik Eğitimlerin Verildiği Konferans Salonu Hizmet Vermektedir.
Yapılan Sağlık Merkezinin Hedefi;
7’den 77’ye herkese sağlıklı beslenme alışkanlığı edindirmek, fiziksel aktiviteye teşvik ile bedenen ve ruhen sağlıklı nesiller yetişmesini sağlamak, ölüm nedenleri arasında 2. sırada yer alan ve erken teşhisin hayat kurtardığı Meme, Rahim ağzı ve Kolon kanserlerinde tarama ile erken tanı sağlamak, alkol/Tütün/Madde bağımlılığıyla etkili mücadele etmek ve Niğde’de görme, işitme, ağız ve diş taraması yapılmamış öğrenci bırakmamaktır.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)