Niğde'de Bir İlk Daha Yaşandı

Niğde Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğinde yapılan başarılı ameliyatla hastanın şah damarı üzerine yerleşmiş 10 cm büyüklüğündeki tümör ameliyat ile alındı.

SAĞLIK 14.01.2020, 16:10 17.01.2020, 12:07
Niğde'de Bir İlk Daha Yaşandı

Niğde Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniğinde yapılan başarılı ameliyatla hastanın şah damarı üzerine yerleşmiş 10 cm büyüklüğündeki tümör ameliyat ile alındı.

67 yaşındaki Keziban Avcı, boynunda bulunan şişlik şikâyeti ile Niğde Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğine başvurdu. Yapılan tetkikler ve tedaviler sonucunda boyun şah damarında yerleşmiş yaklaşık 10 cm büyüklüğünde  bir tümör olduğu anlaşıldı. Prof. Dr. Nurkay Katrancıoğlu ve ekibi tarafından hasta Keziban Avcı ameliyat edildi. Yapılan ameliyat sonucunda şah damarı üzerine yerleşmiş olan tümör başarılı bir şekilde çıkarıldı. Ameliyat sonrasında sağlığına kavuşan Kezban Avcı ameliyatını gerçekleştiren doktorlara teşekkür ederek  ve devletimizden Allah razı olsun dileklerinde bulundu.

BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Ameliyat hakkında bilgi veren Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Nurkay Katrancıoğlu, böyle bir ameliyatın Niğde’de ilk defa gerçekliğini belirtti.

boyun şah damarı üzerinde yerleşen tümörlerin ameliyatlarının oldukça riskli ameliyatlar olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Nurkay Katrancıoğlu, ‘‘bu tip tümörlerin ameliyatı sırasında yüksek miktarda kanama ve felç gibi birçok önemli sorunların ortaya çıkabilirdi. Ancak uyguladığımızı ameliyat tekniği ile hem çok az miktarda kanama gerçekleşti hem de hiçbir nörolojik komplikasyon olmadan hastanın başarıyla tedavi edildi.’’ dedi.

ANNE OĞUL AYNI GÜN AMELİYAT OLDU

Boyun şah damarında tümör bulunan anne Keziban Avcı ile birlikte hastaneye başvuran ve bacak damarlarında şikayetleri bulunan oğlu da Niğde Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde annesi ile aynı gün yapılan başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)