Vali Şimşek uyardı Niğde kırmızı kart görmeye yakın

Yüksek riskli iller arasında bulunan Niğde’de İçişleri Bakanlığınca gönderilen 'Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri' konulu genelge kapsamında yapılan denetimlerde Vali Yılmaz Şimşek, Bizler bir alt sarı kategoriye inmek isterken maalesef şuanda kırmızı kategoriye girmemize çok az kaldı diyerek vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konusunda uyardı.

SAĞLIK 17.03.2021, 14:31 17.03.2021, 14:32
Vali Şimşek uyardı Niğde kırmızı kart görmeye yakınYüksek  riskli iller arasında bulunan Niğde’de İçişleri Bakanlığınca gönderilen 'Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri' konulu genelge kapsamında yapılan denetimlerde Vali Yılmaz Şimşek, Bizler bir alt sarı kategoriye inmek isterken maalesef şuanda kırmızı kategoriye girmemize çok az kaldı diyerek vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konusunda uyardı.

Vali Yılmaz Şimşek,  Niğde Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu’nun katıldığı denetimde, işletmelerde yüzde 50 kapasite şartına uyulması, HES kodu denetiminin yapılıp yapılmadığı, maske, mesafe ve hijyen kurullarına uyum kontrol edildi.

Niğde’nin tekrar kapanma dönemine girme olasılığı bulunduğunu belirten Vali Şimşek: “Denetimlerimizi hafta boyunca yapıyoruz. Bundan sonrada yoğun bir şekilde dinamik denetimlerimiz devam edecek. Ancak buna rağmen ilimizdeki  vaka sayıları yükseliyor. Bizler normal pozisyonumuzu korumak isterken bir alt sarı kategoriye inmek isterken maalesef şuanda kırmızı kategoriye girmemize çok az kaldı. Artık vatandaşlarımızın büyük bir sorumluluk bilinciyle hareket etmesi ve kurallara tam anlamıyla uyması gerekiyor. Aksi takdirde bütün kazanımlarımızı kaybedip tekrar en yüksek kategoriye çıkmamız an meselesi. Vatandaşlarımız kurallara uyduğu müddetçe bu kuralları kişiselleştirdiği müddetçe inanıyorum ki biz daha alt kategorilere geçebiliriz. Bunu yapmadığımı takdirde kurallara uyulmadığı takdirde bunun zararını tüm Niğde olarak çekeceğiz. Esnaflarımız çekecek. İşyerlerimiz çekecek. Tekrar kapanma dönemine girme olasılığımız var. Bu nedenle bütün vatandaşlarımızın ricamız kurallara uyması” dedi.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)