banner21

Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin Oldu

Geçtiğimiz günlerde yapılacak kongrede aday olmayacağını belirten Emrah Özdemir’den sonra koltuğa kimin geçeceği merak ediliyordu. Genel Merkez Niğde’de bir temayül yoklaması yaptı ve adayın belirlenmesi için teşkilatın, STK’ların görüşlerine başvurdu. Genel Merkezin raporları doğrultusunda, son sözü Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyledi. Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin oldu.

SİYASET 04.10.2017, 09:16 04.10.2017, 09:19
Ak Parti İl Başkanı Mahmut Peşin Oldu

Geçtiğimiz günlerde yapılacak kongrede aday olmayacağını belirten Emrah Özdemir’den sonra koltuğa kimin geçeceği merak ediliyordu. Genel Merkez Niğde’de bir temayül yoklaması yaptı ve  adayın belirlenmesi için teşkilatın, STK’ların görüşlerine başvurdu. Genel Merkezin raporları doğrultusunda, son sözü Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyledi. Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin  oldu.

4 İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

Sosyal medya üzerinden açılama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda AK Parti'de 4 il başkanının değiştiğini bildirdi.

MAHMUT PEŞİN NİĞDE İL BAŞKANI

Yapılan değişiklik sonucunda, Giresun İl Başkanlığı'na Aytekin Şenlikoğlu; Niğde İl Başkanlığı'na Mahmut Peşin; Nevşehir İl Başkanlığı'na Mustafa Rauf Yanar; Kırıkkale İl Başkanlığı'na Nuh Dağdelen atandı.

MAHMUT PEŞİN Kimdir?

“27 Haziran 1977 tarihinde Niğde İli Çamardı İlçesi Bekçili Köyü’nde doğdu. 1991 yılında Nevşehir Kozaklı İmam Hatip Lisesi Orta Okulu’nu, 1994 yılında Niğde İmam Hatip Lisesi’ni, 1997 yılında Niğde Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nü, 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.

2006 yılında başladığım Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans eğitimine 2008 Aralık ayında ara vererek vatani görevini yaptı.

1997 Yılından bu yana Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde Bilgi İşlem-Muhasebe Müdürlüğü ile birlikte Teknik İşlerden (altyapı-üstyapı ve ruhsat birimlerinden) Sorumlu Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

Kurduğu yazılım firması ile Türkiye genelindeki 100’e yakın Organize Sanayi Bölgesi, sanayi siteleri, tatil köyleri, Köy Sulama Birlikleri, AŞTİ başta olmak üzere otogarlar ve AVM’lerin elektrik, su, doğalgaz sayaçlarının el terminalleri ile veya GSM hatları üzerinden endeks okuma-faturalandırma-muhasebe-banka sistemine entegrasyonu işlemlerini gerçekleştiren yazılımlar yaptı.

Bu yazılım sayesinde 2007 yılında Niğde İl Sıralamasında Gelir Vergisi 10.su oldu. 2010-2012 yılları arasında ortağı olduğum Vatan Tarım Hayvancılık Ltd. Şti.’nin Şirket Müdürlüğü’nü yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici veya gönüllü olarak görev aldı.

2009 Yılından bu yana Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Niğde Şubesi Kurucu Üyeliği ve Şube Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

29 Nisan 2012 – 22 Ağustos 2013 tarihleri arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde İl Başkan Yardımcılığı (AR-GE Birim Başkanı) görevini yaptı. İngilizce ve Arapça biliyor. Evli, bir erkek ve bir kız çocuk babası.”

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)