banner21

AK Parti'den "Sahte Yetki Belgesi" Uyarısı

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayat Yazıcı, aralarında Niğde’nin de bulunduğu 81 il başkanlığına "dolandırıcılık ve sahtekarlık olayları" başlıklı bir uyarı yazısı gönderdi.

SİYASET 02.10.2017, 17:28 02.10.2017, 17:28
AK Parti'den

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayat Yazıcı, aralarında Niğde’nin de bulunduğu 81 il başkanlığına "dolandırıcılık ve sahtekarlık olayları" başlıklı bir uyarı yazısı gönderdi.

‘SAHTE YETKİ BELGESİ’

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kendilerini AK Parti adına "hukuk müşaviri" ve "teşkilat müfettişi" olarak tanıtarak "il ve ilçeleri teftiş, kontrol, görevden alma, toplu istifa talepleri konusunda Genel Başkan tarafından tam yetki ile donatıldığını" iddia eden sahtekarların ortaya çıktığının tespit edildiğini belirterek, bu konuda teşkilatlara uyarıda bulundu.

‘DOLANDIRICILIK-SAHTEKARLIK’

Kendilerini AK Parti Genel Başkanı adına tam yetkili olarak tanıtarak özellikle kongre sürecinde teşkilat mensuplarını tedirgin ederek, gösterdikleri sahte yetki belgesi ile maddi çıkar sağlamaya çalışan dolandırıcılar tespit edildiğini ifade eden Hayati Yazıcı, aralarında Niğde’nin de yer aldığı 81 İl Başkanlığına gönderdiği yazısında şu uyarılarıda bulundu:

TEŞKİLATA UYARILAN HUSUSLAR

"Partimizin omurgasını teşkil eden teşkilatlarımızın oluşumu, değişimi ve dönüşümüne ilişkin usul ve esaslar, Tüzüğümüzde ve Teşkilat İç Yönetmeliğimizde belirlenmiş bulunmaktadır. Teşkilat mensuplarımızın bu tarz dolandırıcılık ve sahtekarlık olaylarına karşı uyanık ve dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir. Bu bilgilendirmenin il başkanlıklarımızca, ilçe başkanlıklarımıza ve yan kuruluşlarımıza duyurulmasını, karşılaşılan sahteciliklerin derhal Genel Merkez'e bildirilmesini önemle rica ederim."

AK Parti 81 İl teşkilatlarına gönderilen uyarı yazısıyla birlikte bir şüphelinin hazırladığı "sahte yetki belgesi" de gönderildi.

‘SAHTE BELGENİN İÇERİKLERİ

Sahte yetki belgesinde, kendisini partinin "hukuk müşaviri" ve "teşkilat müfettişi" olarak tanıtan kişinin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın sahte imzalarını da kullandığı belirlendi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)