Bor Ülkü Ocaklarından Kurban Bağışı Çağrısı

Bor Ülkü Ocakları Başkanlığı Kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşları basın açıklamasıyla bilgilendirdi.

SİYASET 19.08.2017, 17:21 19.08.2017, 17:22
Bor Ülkü Ocaklarından Kurban Bağışı Çağrısı

Bor  Ülkü Ocakları Başkanlığı Kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşları basın açıklamasıyla bilgilendirdi.

Bor Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Tecimer açıklamasında ;"Kısa süre sonra tüm İslam aleminin idrak edeceği Kurban bayramı münasebetiyle  kurban bağışı yapmak isteyen hayırsever vatandaşlarımıza Ülkü Ocakları olarak kapımız açık. Bağış işlemi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 800 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekâletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecektir dedi.

Başkan Tecimer  açıklamasının devamında ," Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey bu konuyla ilgili açıklamasını sizler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmak isterim ; "Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Bir” olan Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla birlik ve beraberlik duygusu içerisinde, dayanışma ve yardımlaşma kültürünün artması hususunda çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Bu çalışmalarımız sadece ülke sınırları ile sınırlı kalmamış nerede feryat eden bir mazlum soydaşımız veya dindaşımız varsa ona el uzatılmış, nerede zulümlerle sınanan bir kardeşimiz varsa ona kucak açılmış ve soydaşlarımız hiçbir şart ve koşul altında yalnız ve sahipsiz bırakılmamıştır. Yüce Türk milletinin Adriyatik’ten Çin Seddi’ne birlik ve beraberlik içerisinde istikbale daha emin adımlarla yürümesi, kültürel alışverişin daha da artması, gönül köprülerinin kurulması, Turan idealine bir adım daha yaklaşılması bu çalışmalarımızın amaçlarındandır. Bu düşünceler ile Kırım’dan Bosna’ya Doğu Türkistan’dan Türkmeneli’ne, Kırgız Türkleri’nden müteşekkil Ulupamir Köyü’nden, Afganistan’a ve yurt içerisindeki ihtiyaç sahiplerimize yönelik kurban kesimi gerçekleştirerek beraberliğimizin daim olduğunu, asla yalnız olmayacaklarını ve her şart ve koşul altında Ülkü Ocakları’nın soydaşlarımızla bir ve beraber olduğunu kendilerine ilettik.
Bu sene de aynı iman, aynı inanç ve kararlılıkla vekâleten kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Bu düsturla yüce İslam dininin usulleri çerçevesinde kurbanlarınızı kesip aynı hassasiyetle dağıtımlarını gerçekleştireceğiz.

Önümüzdeki Kurban Bayramı münasebetiyle Yüce Türk milletinin ve ülküdaşlarımızın birer emaneti olarak gördüğümüz vekâleten kurban bağışlarını; muhtaç durumdaki insanların yüzlerindeki gülümsemeye ortak olmak, onları böylesi mübarek günlerde mahzun bırakmamak, kardeşlik duygularını had safhaya çıkarmak, kendisine uzatılacak bir yardım eli bekleyen her ihtiyaç sahibine elimizi uzatmak düsturundan hareketle soydaşlarımıza ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz.

Tüm vatandaşlarımız 800 TL olarak belirlenen kurban bağış ücretini “Ülkü Ocakları Kurban Bağış Hesabına” yatırdıktan sonra bu konuyla ilgili görevlendirilen arkadaşlarımıza vekâletlerini vererek, kurban ibadetlerini Ülkü Ocakları aracılığıyla gerçekleştirebilecek ve kurbanlarını ihtiyaç sahipleri ile paylaşabileceklerdir.

Şimdiden yapacağınız ibadetlerin ve kurbanlarınızın kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, zulmün son bulduğu bir bayram geçirmemizi temenni ederim." Şeklindeki cümlelerle açıklamasını sonlandırdı.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)