CHP’den “OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz”Oturma Eylemi

CHP’nin 81 ilde başlattığı “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eylemi Niğde’de Ömer Halisdemir meydanında gerçekleştirildi.

SİYASET 17.04.2018, 11:26 17.04.2018, 11:26
CHP’den “OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz”Oturma Eylemi

CHP’nin 81 ilde başlattığı “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eylemi Niğde’de Ömer Halisdemir meydanında gerçekleştirildi.

CHP  Niğde  İl Başkanı Erhan Adem, Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı,  Kadın Kolları ve gençlik kolları başkanı ,  Belediye  başkanları ile bazı sivil toplum kurulu temsilcileri ile partililer katıldı. Niğde  Ömer Halisdemir  meydanında  düzenlenen oturma eyleminde  “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eyleminde polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Basın açıklamasını CHP il başkanı Erhan Adem  ‘Ülkemizin 21 aydır OHAL ile yönetildiğini ve amacından uzaklaştığını kaydetti.

Adem, “KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi kastedilmiştir. Türkiye'ye tek tipe sokmak için sendikalar meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir. İlan edilirken bir buçuk ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL bardağı çok taşınmıştır. Toplumun büyük çoğunluğu rejimine artık yeter demeye başlamıştır. İktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye'ye uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir. Bizim talebimiz kesindir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden çağdaş demokraside olduğu gibi kendi koltuklarını geçmelidir” ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması sonrası partililer  OHAL Değil Demokrasi sloganları attılar. Eylem olaysız bir şekilde son buldu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)