banner21

Enerji İhtisas Bölgesi 2017’de İhaleye Çıkıyor

TBMM idari amiri Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen Niğde Gündme Gazetesini ziyaret ederek Gazete Ortaklarından Bekin Mumcu ile Sohbet etti ve Niğde’ye yapılan sağlıktan, ulaşıma bütün yatırımları değerlendirdi.

SİYASET 26.12.2016, 17:01 26.12.2016, 17:19
Enerji İhtisas Bölgesi 2017’de İhaleye Çıkıyor
TBMM idari amiri Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen Niğde Gündem Gazetesini ziyaret ederek Gazete Ortaklarından Bekin Mumcu ile Sohbet etti ve Niğde’ye yapılan sağlıktan, ulaşıma bütün yatırımları değerlendirdi.
Ziyarette açıklamalarda bulunan TBMM İdari Amiri Ak Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen; “Enerji ihtisas bölgesinin işlemleri devam ediyor. Şuanda enerji ihtisas bölgesine tahsis edilen arazi tarım bakanlığında. Çünkü oranın büyük bir bölümü mera kapsamındaydı. Buranın yani meranın tahsis edilip, enerji bakanlığına intikali söz konusu olacak. Karapınar bizden önce başlamıştı geçtiğimiz günlerde Karapınar ile ilgili işlemler bitti ve ihalesi yapıldı ve Türkiye’deki ilk enerji ihtisas bölgesi Karapınar’a kurulacak. Türkiye’de enerji ihtisas bölgesinde Türkiye’de ikinci enerji ihtisas bölgesini Niğde’ye kuracağız.  Enerji ihtisas bölgesiyle ilgili teknik ve bürokratik işlemler tamamlandıktan sonra 2017 yılının yarısında ihaleye çıkılacak. Artık o konuda geri dönülecek bir konu değil. Türkiye’de ikinci enerji ihtisas bölesi ilimizde olacaktır” dedi.
AK Parti Niğde Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Erdoğan Özegen; “Niğde’de kamuoyunun merakla beklediği Niğde-Ankara Otoyol projesi ihalede… O daha büyük bir proje. O da inşallah ortaya çıkacak” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Niğde Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Erdoğan Özegen, “İlimizde iş ve hizmet noktasında güzel işler, yenilikler, vatandaşın hizmetini kolaylaştırıcı bir dizi adımlar atılıyor” dedi.
Çeşitli konularda görüş ve düşüncelerini belirten Niğde Milletvekili Özegen, Hastanelerde özellikle SGK’nın kurum olarak vatandaşlarımızın işini kolaylaştırıcı adımlar atacak bir dizi tedbirler üzerinde çalıştıklarını, yaşanan aksaklıklardan Kurumla irtibatta olan konulara ilişkin direkt gelmeden Hastanelerde vatandaşlarımızın çözüme kavuşturacağı mekânlar oluşturulmakta olduğuna vurgu yaptı.
Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen; “İlçelerimizde benzeri adeta Birinci Basamak Hekimlik gibi Sosyal Güvenlik Kurumunda da vatandaşın yapabileceği rutin dilekçe işlemleri gibi bizzat vatandaşımıza sunma konusunda bir çalışma da hayata geçirilmek üzeredir” şeklinde konuştu.
Niğde Adliye binası ile ilgili yapım aşamasındaki sorunların aşıldığına değinen AK Parti Niğde Milletvekili Özegen; “Sıkıntılar, sorunlar aşıldı. Adliye binasının yapımı devam ediyor” dedi.
Önümüzdeki günlerde yeni bir Cezaevi yapımının somutlaştırılacağına dikkati çeken Niğde Milletvekili VE TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, bunların kentin ekonomisine katkı sağlayacağını düşündüklerinin altını çizdi.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile görüşmelerinde gündeme getirdikleri konularla ilgili sorunların aşıldığına dikkati çeken Özegen; “Hem bir taraftan Niğde Tıp Fakültesi afiliasyon işi onaylandı. Seneye inşallah öğrenci alacağız. Hem morfoloji binamızı yapacağız, hem de Niğde’ye yeni 400 yataklı bir Hastane daha kazandırıyoruz. Niğde sağlık alanında 50 yılını 100 yılını böyle kat etmiş oluyor” dedi.
Eski Devlet Hastanesi’nin Kamu Kampusu olarak değerlendirilmesi konusunda çalışma başlattıklarına vurgu yapan Özegen; “Kamu Kampüsü diye planladığımız eski Niğde Devlet Hastanesi’nin yerinde Defterdarlığından Milli Eğitimine, Valilikten Belediyeye kadar hepsini bir araya toplayacağımız “Kamu Kampüsünün de çalışmaları devam ediyor. Hayırlı olsun diyorum” dedi.
AK Parti Niğde Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Özegen, “Eski Devlet Hastanesinde şu anda arsa ile ilgili bütün devir işlemleri tamamlanmış durumda olup projelendirme ile ilgili İçişleri Bakanlığından ödenek ayrıldı” ifadelerine yer verdi.
“Projelendirme safhası devam ediyor” diyen AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen; “Fakat orada ilaven bilmeniz gereken birşeyi ben söylüyorum; birçok Kurumu bir araya getirdiğimiz için proje safahatında bir ciddi Koordinasyon gerekiyor” diye konuştu.
Özegen; “Belediyenin, Defterdarlığın, Valiliğin, Tapu Nüfus vatandaşlık Müdürlüğü, Milli Eğitim bütün bunların bir yerde olması daha sonra da biz o alanı yıkacağız biliyorsunuz. Yani o alan meydana katılacak. Belediye tabii ki, mutlaka o meydanda bir düzenleme yapacak” dedi.
“Bir taraftan da vatandaşlarımızın Kamu hizmetinden daha iyi yararlanabilmesi için fiziki altyapı çalışmalarını böylelikle tamamlamış olacağız” diyen Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen; “Ama en öne çıkan şeylerden bir tanesi Niğde için bu sağlıktaki altyapı. Bu çok yeni bir şey” şeklinde konuştu.
Özegen; “Hastanemizin biz daha resmi açılışını yapmadık ama şimdi yeni bir o kadar daha hastaneyi hayata geçiriyoruz. Geçen Orman Bakanımız geldiğinde ekip olarak beraberdik. Orada onlara ait bir yerinde yine Hastane Kampüsü içerisine katılmasının talimatları verildi. Araziyi de daha genişletiyoruz. Bir taraftan da Tıp Fakültesi ile ilgili Morfoloji de 2017 yılı yatırım programına girdi. Hızlı bir şekilde onu da inşallah inşa etmiş olacağız” dedi.
Patates ve soğanın stratejik havza bazında desteklenen 19 ürüne ilave edildiğini vurgulayan AK Parti Niğde Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen; “Sayın Başbakanımızın talimatı ile patates ve soğan ürünleri de aynı kapsama alındı. Stratejik Havza bazlı desteklenen ürün sayısı 19’dan 21’e yükseldi. O da Niğde için son derece hayati ve ekonomik öneme haiz başka konumuz” diye konuştu.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (2)
tacettin özata 6 yıl önce
Hava alan isi yatmis gibi
İbrahim ünal 6 yıl önce
Teşekkürler vekilim başarılarınızın devamını diliyorum her zaman bir başkasınız