“EYT’lilerin haklarını verin”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis’ten bir kez daha seslendi

SİYASET 17.11.2021, 10:19
“EYT’lilerin haklarını verin”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada emeklilikte yaşa takılanların (EYT) haklarının gasp edildiğini belirterek, “5 milyona yakın mağdur EYT’li var. Meclis bu insanların haklarını geri versin” dedi. 

GÜRER, EYT’LİLERİN SORUNLARNI YENİDEN GÜNDEME GETİRDİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak, yıllardır büyük mağduriyet yaşayan EYT’lilerin beklentilerini yeniden gündeme getirdi. 

OYLAR DÜŞÜNCE, AKP’NIN AKLINA EYT’LİLER GELDİ 

ETT’lileri, “Gün ve primini tamamladığı halde yaş sınırı getirilerek hakları gasp edilenler” diye tanımlayan CHP Milletvekili Gürer, Son dönemlerde anketlerde Adalet ve Kalkınma Partisinin oyları düşünce emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yirmi yıldır yapmadığı düzenleme aklına geldi ama bunda da gel gitleri sonlandırmadı” diye konuştu. 

KANUN TEKLİFİMİZ VAR 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, EYT’lilerin yaşadıkları sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğine de işaret ederek, “Bu konudaki kanun teklifimiz Mecliste bekliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar hak ettikleri hakkı istiyorlar. Primlerini ödemişler, günlerini tamamlamışlar; ne yazık ki onların hakkı gasbedilmiş, bu hakkın yeniden onlara verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

5 MİLYONA YAKIN MAĞDUR VAR 

EYT’lilerin duygularıyla oynanmamasını isteyen  Ömer Fethi Gürer, konuşmasında şu ifadelerde tamamladı: 

“ 5 milyona yakın mağdur insan var, bu insanların sorunları bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisinde çözümlensin ve bu insanların hakkı geri verilsin , ayrıca, taşeronlarla ilgili de yapılan düzenlemelerin yetersizliğini bir kez daha vurguluyorum…” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)