banner21

Gültekin, Asıl Engel Onları Görmeyen Gözlerde

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Gültekin mesajında: “Kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor, huzur dolu bir yaşam diliyorum.” Dedi.

SİYASET 02.12.2020, 16:03 02.12.2020, 16:06
Gültekin, Asıl Engel Onları Görmeyen GözlerdeTBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Gültekin mesajında: “Kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor, huzur dolu bir yaşam diliyorum.” Dedi.

AK Parti hükümetleri döneminde engellilere pozitif ayrımcılık yapıldığının altını çizen Milletvekili Gültekin: “ Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 18 yılda yaptığımız reformlar ile engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşme, iş gücüne katılma ve sorunlarının çözümü için önemli adımlar attık.  Memurluk Sınavlarında EKPSS, iş yerlerine engelli çalıştırılması zorunluluğu, engelli bakım ücreti, evde eğitim gibi birçok uygulamayı hayata geçirdik. Yine Engelsiz Yaşam merkezleri inşa ederek, engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Tabi ki bunları yeterli bulmuyoruz. Önümüzdeki süreçte değişen şartları ve ihtiyaçları dikkate alarak engelli kardeşlerimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hayata geçirdiğimiz bu uygulamalar ile Ülkemiz bugün, engelli vatandaşlarımızın hayat şartlarının iyileştirilmesi, sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesi, geleceğe güvenle bakmaları konusunda yaptıklarıyla dünyada örnek gösterilen bir ülke konumuna gelmiştir.

Asıl engel onları görmeyen gözlerde ve onları sevmeyi bilmeyen yüreklerdedir diyen Milletvekili Gültekin: “Engelli bireylerimiz toplumumuzun birer ferdi ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız, engelli olarak doğmak veya sonradan engelli olmak kişilerin kendi seçimi ve isteği değildir!  Ama şu an bedensel engeli olmayan herkes her an için bir engelli adayıdır. Bu nedenle engelleri ortadan kaldırmak, bu yönde çaba sarf etmek ve hayatı engelliler adına daha yaşanabilir kılmak duyarlı tüm toplumların ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimiz ve onları hayatlarının hiçbir anında yalnız bırakmayan kıymetli ailelerinin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Gününü' tebrik ediyor, huzur dolu bir yaşam diliyorum." dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (2)
Oğuz çelik 2 yıl önce
Efendim.ben.felc.geciren.biadamım.benimbir kızım var.ceyramı kestiler4senediyok.perişan haldeyim.sosyal yadımlaşma bana yardım.etmiyor kömüründe. Vermiyo neolacak benim.halim
Oğuz çelik 2 yıl önce
Efendim.ben.felc.geciren.biadamım.benimbir kızım var.ceyramı kestiler4senediyok.perişan haldeyim.sosyal yadımlaşma bana yardım.etmiyor kömüründe. Vermiyo neolacak benim.halim