Gültekin, Niğde Ankara Otoyolunun Açılışının Müjdesini Verdi

Niğde Ankara Otoyolunun açılışı hakkında bilgi veren milletvekili Gültekin, Niğde-Ankara Otoyolunun 4 Eylül Cuma Günü Saat 16.00’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışının yapılacağını açıkladı.

SİYASET 31.08.2020, 15:47 09.04.2021, 04:05
Gültekin, Niğde Ankara Otoyolunun Açılışının Müjdesini VerdiNiğde Ankara Otoyolunun açılışı hakkında bilgi veren milletvekili Gültekin, Niğde-Ankara Otoyolunun 4 Eylül Cuma Günü Saat 16.00’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışının yapılacağını açıkladı.

Milletvekili Gültekin : “330 km uzunluğunda olan ve Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlayacak olan otoyolumuzda sona gelmiş bulunuyoruz. Otoyolumuzun 178 Km'lik 1. ve 3. kesimleri 4 Eylül Cuma günü Saat 16.00’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacaktır. Niğde’mize Hayırlı uğurlu olsun” Dedi

Otoyol hakkında bilgi veren Gültekin: “Otoyolumuzda 3,5 km uzunluğunda 5 adet  viyadük, 2,3 km uzunluğunda 49 adet köprü, 4,5 km uzunluğunda 75 adet üstgeçit bulunmaktadır. Yine otoyolumuz ile Niğde - Ankara arasındaki ulaşım mesafesi kısalarak hem zamandan tasarruf edip hem de sürücülerimizin konforlu ve güvenli yolculuk yapmaları sağlanmış olacaktır . Ayrıca bu otoyol, Niğde’mizin ticaretinin ve turizminin artmasına da katkı sağlayacaktır. Yine Sürüş güvenliğini maksimum düzeyde tutmak için yerli ve milli olarak tasarlanan "olay algılama" sistemi de bulunacak olan otoyolumuz sensörler aracılığı ile kontrol merkezinden anlık olarak takip edilebilecek, toplanan veriler hakkında da otoyoldaki sürücülerimiz mevcut durum hakkında bilgilendirilebilecek.

Ankara-Niğde Otoyolu'nun hizmete girmesi ile Marmara, Karadeniz İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan, uluslararası öneme sahip bir ulaşım ağı da hizmete girmiş olacaktır. 

Niğde - Ankara otoyolumuzun tamamlanmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese tüm hemşerilerim ve aziz milletimiz adına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (1)
Mahmut emli 2 yıl önce
Sayın vekilim ankara_nigde oto yolu diyorsun da ben geçen ankaradan geldim levhada nigde ismi yoktu kırşehir- kayseri - adana gösteriyordu yinede elinize sağlık 32 senede ankaraya kavuştu bu yol 1988 de iskenderun tarafında başlamişti