Gürer: “Tamamlanamayan Yatırımlar Niğde’nin Kaderi Oldu”

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda Niğde’de süresi içinde tamamlanamayan yatırımların yarattığı sorunları gündem getirdi. Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki gecikmenin, şehrin bütününü olumsuz etkilediğini anlatan Gürer, Niğde’de zamanında tamamlanamayan diğer yatırımlardan da örnekler verdi.

SİYASET 11.11.2017, 11:09 11.11.2017, 17:09
Gürer: “Tamamlanamayan Yatırımlar Niğde’nin Kaderi Oldu”

CHP Niğde Milletvekili  ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda Niğde’de süresi içinde tamamlanamayan yatırımların yarattığı sorunları gündem getirdi. Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki gecikmenin, şehrin bütününü olumsuz etkilediğini anlatan Gürer, Niğde’de zamanında tamamlanamayan diğer yatırımlardan da örnekler verdi. 

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak, Niğde’deki tamamlanamayan yatırımları anlattı. 2010 yılında TOKİ tarafından başlatılan Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’nin normal şartlar altında 5 yıl içinde tamamlanması gerektiğini ifade eden Ömer Fethi Gürer, bitim süresinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen projenin halen yüzde 40’lar seviyesinde olduğunu vurguladı. 

Projenin üç yıldan önce tamamlanamayacağının söylendiğini de dile getiren Ömer Fethi Gürer, “Bölgede evleri yıkılan ve kirada oturan vatandaşlar mağdurdur. Proje gecikmesi kentin ulaşım, altyapı ve şehir estetiğini olumsuz etkilemektedir. Üç mahalleyi kapsayan yaklaşık 6 bin konutun inşa edildiği alanda aksaklık ve gecikmeler bir an önce giderilmelidir. Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hızla tamamlanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

CHP Milletvekili Güren bitmeyen ve yarım kalan yatırımların Niğde’nin kaderi haline geldiğini de belirterek, şunları söyledi: “Kamunun yaptığı yatırımların önemli bir bölümü ne yazık ki Niğde'de zamanında tamamlanmamakta ve gecikmektedir; adliye sarayı, Ulukışla hastanesi, kapalı spor salonu gibi tesisler ne yazık ki bitirilmemiş ve zamanları geçtiği hâlde devam etmektedir. Hükûmetin bu konuda dikkatini çekiyorum ”dedi.

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)