Herkes Sussa Bile Biz Susmayacağız!

Niğde Osmanlı Ocakları Başkanı Halil İbrahim Tunç, Almanya’nın Nurnberg yakınlarındaki Fürth kentinde 1817 yılından bu yana hasat bayramı kortejinde yer alan Türk Birliği ekibindeki Berlin Mehter Takımının taşıdığı ve Mehteranın vazgeçilmez üç hilali Osmanlı Sancağının birilerinin gözüne battığını söyledi.

SİYASET 12.01.2017, 10:49 12.01.2017, 10:50
Herkes Sussa Bile Biz Susmayacağız!

Niğde Osmanlı Ocakları Başkanı Halil İbrahim Tunç, Almanya’nın Nurnberg yakınlarındaki Fürth kentinde 1817 yılından bu yana hasat bayramı kortejinde yer alan Türk Birliği ekibindeki Berlin Mehter Takımının taşıdığı ve Mehteranın vazgeçilmez üç hilali Osmanlı Sancağının birilerinin gözüne battığını söyledi.

“Birileri, Türk Devletlerinin ve islam sancağı olarak olan yeşil üç hilale bir avuç insanın kasıtlı ve organizeli tepki gösterilmesiyle üzerine Fürth Belediyesince yeşil üç hilal yasaklaması kabul edilebilir bir durum değildir” diyen Tunç; “Biz tüm milletlerin devletlerin değerlerine ve dahi bayraklarına her zaman saygılı olacağız” şeklinde konuştu.

Kendi Devletimizin ve önceki Türk Devletlerimizin bayraklarına ve değerlerine de tüm dünyadan saygı beklediklerine vurgu yapan Niğde Osmanlı Ocakları Başkanı Halil İbrahim Tunç,  “Almaya’da yaşayan yurtdaşlarımız var Almanya ile sosyal ve ekonomik iş birliği gibi iktisadi, ticari ve ikame birlikteliğimiz var” dedi.

Niğde Osmanlı Ocakları Başkanı Halil İbrahim Tunç, konuşmasında; “Tüm bunları ortak değer olarak kabul edip birbirlerimizin değerlerine saygılı olmamız gerekirken Türk milletinin en değerli saydığı eski Türk devletlerinin bayraklarına karşı yapılan yasaklama hiç kimseye fayda vermeyeceği gibi toplumda etnik kimlik ve ayrıştırıcı bir durum ortaya çıkacağı kaçınılmaz olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Niğde Osmanlı Ocakları Başkanı Halil İbrahim Tunç, konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında daha sonra görüş ve iddialarını şöyle sürdürdü:

“Bu durum Osmanlı’dan ve İslam sancağından duyulan rahatsızlığın bölge de yaşayan Türk vatandaşlarımıza yapılmış asimile entegresinin geldiği durumu gösteriyor. Yasaklama yalnızca 3 hilalimize değil içlerindeki Osmanlı korkusuna karşı kendilerini az da olsa rahatlama olsun diye yapmışlardır.

Ama onlar ne yaparsa yapsınlar Osmanlı yeniden doğacak ve doğmuştur. Osmanlının gelmesi demek batının yalancı medeniyetini bitirip hakiki manada medeniyetin adaletin hoşgörünün ve insan haklarının ortaya çıkması demektir.

Osmanlının gelmesi demek barışın huzurun gelmesi demektir. Osmanlının gelmesi demek yetimin gözyaşının dinmesi demektir. İşte batı bundan dolayı Osmanlının gelmesini istememektedir. 

Ama onlar ne yaparsa yapsınlar neyi yasaklarsa yasaklasınlar kaçacakları yer kalmadı korktukları başlarına geldi. Avrupa'nın insaniyet-perver maskesi altında vahşi reislerinin sağır kulakları çınlasın!..

Ve bu vicdansız gaddarları bize musallat eden o insafsız zâlimlerin görmeyen gözlerine sokulsun!  Ve bu asırda yüz bin cihette "Yaşasın Cehennem!" dedirten mimsiz medeniyet-perestlerin başlarına vurulmak için yazılmış bir arzuhâldir.)  Bizler buna kanuni hakkımız olan dava hakkımızı kullanacağız.

Herkes sussa bile bız susmayacağız. Ecdadın 600 yıl boyunca 3 kıtada serpmiş olduğu Osmanlı tohumlarını yeşertmeye devam edecek, bu ruhu yaşayıp yaşatmaktan asla odun vermeyeceğiz.

Onlara kendilerindeki gibi terörist yaklaşımda değil ecdadımızın yapmış olduğu gıbı merhamet tevazu ve hoşgörü duygularıyla boğacak ve dız çöktüreceğız.”

 

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)