banner21

Milletvekili Gültekin, Kızılay'a Yapılan Saldırıyı Kınadı

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin: "Suriye El bab’da Kızılay'ımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum." Dedi.

SİYASET 15.09.2020, 14:37 15.09.2020, 14:38
Milletvekili Gültekin, Kızılay'a Yapılan Saldırıyı KınadıAK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin: "Suriye El bab’da Kızılay'ımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum." Dedi.

Gültekin; Dünyanın neresinde olursa  olsun  ayrım  gözetmeksizin  mazlumlara her  daim  elini  uzatan Kızılay'ımıza  karşı  El  Bab  yolunda  yapılan  alçak  saldırıyı  şiddetle kınıyorum. Yapılan saldırı sonucu şehit olan Mehmet Akif Kıdıman kardeşimize  Allah'tan  rahmet, Kızılay camiamıza sabır, yaralımıza  acil  şifalar  diliyorum. İnsani yardım aracına yapılan bu saldırı  açık  bir  insanlık  suçudur. Suçlular  ortaya  çıkarılmalı  ve  hesabı  sorulmalıdır. Devletimiz; Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren, dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insana yardım eli uzatan ve her geçen gün insani yardım alanında yürüttüğü çalışmalarla kapasitesini artıran Türk Kızılay’ımızın, her zaman yanında olmaya, gelebilecek her türlü provakatif hareket ve saldırıya karşı koruma mekanizması ile karşılık vermeye devam edecektir.” Dedi

 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)