banner21

Özdemir; Kongrede Aday Olmayacağını Açıkladı

AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir yeni kongrede aday olmayacağını belirtti.

SİYASET 20.09.2017, 08:44 20.09.2017, 08:45
Özdemir; Kongrede Aday Olmayacağını Açıkladı

AK Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir yeni kongrede aday olmayacağını belirtti.

Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, önümüzdeki aylar içerisinde yapılacak 6.olağan il kongresinde il başkanlığına aday olmayacağını belirtti.

Emrah Özdemir, birkaç gün içerisinde daha detaylı bir basın açıklaması yapacağını belirtirken, yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Ak Parti İl Başkanlığından istifa etmiyorum. Sadece il kongresinde aday olmayacağımı açıklamak istiyorum. Memleketim, teşkilatım ve hemşehrilerime hizmet edebilmek için bu davada görev aldım. Bu sorumluluk bilinci ile 4 yılı aşkın süredir başkanlık görevimi yerine getirmeye gayret ettim.  Genel Merkezimizle yaptığımız istişareler sonucunda 6.olağan kongrede yeniden aday olmama kadarı aldım. 2010-2012 yılları arasında il yönetim kurulu üyeliği, 2012-2013 yıllarında Seçim İşleri Başkanlığı ve 2013 yılında bu yana da İl Başkanlığı görevini sürdürüyorum. 4 yıl içerisinde tam 5 seçim süreci yaşadık. Hamdolsun hepsinden büyük başarılar elde ederek çıktık. Halkımızın desteği ile oylarımızı Türkiye ortalamasının üzerine çıkardık. Nasıl ki benden önce görev alan il başkanlarımız kendilerine verilen görevi bir dava bilinci ile yaptıysa bende aynı duygu ile bu görevi yaptım. Bundan sonra da partim ve davam için çalışmaya, üzerime düşeni yerine getirmeye çalışacağım.’’ dedi.

YENİ YÖNETİM KURULANA KADAR GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

Emrah Özdemir açıklamasına şöyle devam etti; ‘’Benden sonra görev alacak arkadaşımız belli olana kadar görevime devam edeceğim. Ak davanın güçlenmesi için bir nefer olarak yine çalışacak ve desteğimi esirgemeyeceğim.  Genel merkezimizle koordineli olarak bu süreci yürüteceğiz.   Beni bu göreve layık gören başta genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakanımıza böylesine bir onuru yaşattıkları için şükran borçluyum, teşekkür ediyorum.

Daha geniş bir basın açıklamasını önümüzdeki günlerde basın mensupları arkadaşlarımızın önünde yapacağım. Bu süreçte bize her türlü desteği veren, yanımızda olan, gücümüze güç katan tüm teşkilatıma, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza,  üyelerimize, kısacası Ak davaya gönül vermiş her bir bireye şükranlarımı sunuyorum’’ dedi. 

Kaynak: Borunsesi.com | İlçemizin Gerçek Sesi
Yorumlar (0)